Крайнодесни протестират в Испания срещу блокадата
ЕС и Свят 23.05.2020 19:43
Испания, която наложи една от най-сериозните блокади в Европа на 14 март, започна да облекчава ограниченията, но Мадрид и Барселона остават под блокада за по-дълго заради по-тежки огнища на коронавирус, съобщава "Ройтерс".
Протестиращите призоваха премиера Педро Санчес и вицепремиера Пабло Иглесиас от "Подемос", да подадат оставка заради несправянето им с коронавирусната криза, и по-специално блокирането и щетите, нанесени на икономиката и работните места.
"Време е да вдигнем голям шум срещу правителството на безработицата и мизерията, което изостави нашите самонаети и работници", коментира крайнодясната Vox в изявление.
Лидерът на Vox Сантяго Абаскал, който ръководи шествието в Мадрид, произнесе реч, излъчена по EsRadio, за да могат хората да слушат и в колите си. Той обясни, че правителството е "пряко отговорно за най-лошото управление на кризата на планетата".
Протестите срещу блокирането започнаха в богатия мадридски квартал Саламанка миналата седмица, където хората започнаха да удрят по скасии и тигани. Но в събота шествието бе първият организиран протест срещу правителството от началото на пандемията с коронавирус.
Vox призова хората да протестират във всяка регионална столица, а подобни автомобилни шествия се проведоха в Севиля и Барселона.
Мадрид и Барселона се готвят да облекчат блокирането от понеделник, тъй като инфекциите са се забавили. Това ще позволи хранене на открито и събирания до 10 души. Испания е регистрирала 28 628 смъртни случая от COVID-19 и 234 824 случая. /news.bg
Протестиращите призоваха премиера Педро Санчес и вицепремиера Пабло Иглесиас от "Подемос", да подадат оставка заради несправянето им с коронавирусната криза, и по-специално блокирането и щетите, нанесени на икономиката и работните места.
"Време е да вдигнем голям шум срещу правителството на безработицата и мизерията, което изостави нашите самонаети и работници", коментира крайнодясната Vox в изявление.
Лидерът на Vox Сантяго Абаскал, който ръководи шествието в Мадрид, произнесе реч, излъчена по EsRadio, за да могат хората да слушат и в колите си. Той обясни, че правителството е "пряко отговорно за най-лошото управление на кризата на планетата".
Протестите срещу блокирането започнаха в богатия мадридски квартал Саламанка миналата седмица, където хората започнаха да удрят по скасии и тигани. Но в събота шествието бе първият организиран протест срещу правителството от началото на пандемията с коронавирус.
Vox призова хората да протестират във всяка регионална столица, а подобни автомобилни шествия се проведоха в Севиля и Барселона.
Мадрид и Барселона се готвят да облекчат блокирането от понеделник, тъй като инфекциите са се забавили. Това ще позволи хранене на открито и събирания до 10 души. Испания е регистрирала 28 628 смъртни случая от COVID-19 и 234 824 случая. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо