Заразена с COVID-19 бяга от РЗИ в багажното на летището
България 07.05.2020 09:10
Пациентката не е изчакала нашите специалисти и са я гонили до багажното отделение. Тя е отказала да е върне да преглед или да влезе в болница. Това разказа началникът на РЗИ - София д-р Данчо Пенчев по време на сутрешния брифинг на щаба. Става въпрос за българка от полета от Холандия. Семейство и две жени със симптоми са пътували до България, въпреки състоянието си.
Двама пациенти са засечени преди няколко дни с 34 градуса температура от термокамерите на летището. „Веднага ги изолирахме. След час температурата им беше 38 градуса. Автоматично се задейства системата, дойде линейка и бяха откарани в болница. „Как да знаем дали някой пазажер не е пил лекарства, преди да кацне на летището“, допълни д-р Данчо Пенчев. /tribune.bg
Двама пациенти са засечени преди няколко дни с 34 градуса температура от термокамерите на летището. „Веднага ги изолирахме. След час температурата им беше 38 градуса. Автоматично се задейства системата, дойде линейка и бяха откарани в болница. „Как да знаем дали някой пазажер не е пил лекарства, преди да кацне на летището“, допълни д-р Данчо Пенчев. /tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие
- 18:28 МО предупреждава за придвижване на военни колони по пътищата в понеделник