Четиримата заразени от дома в с.Преколница не са имали контакти помежду си
България 06.05.2020 11:30
4 души от персонала на дома за хора с умствена изостаналост в с.Преколница ,община Кюстендил,са дали положителни проби за КОВИД 19 ,заяви кметът Петър Паунов.Останалите 3 случая на заразени с коронавирус от днес не са от община Кюстендил.Вчера на обяд са взети 55 проби, четиримата са под карантина, РЗИ е изолирало контактните им лица.39 от пробите са от дома, останалите 16 от преходното жилище.
„Незабавно са взети всички необходими мерки.Целият персонал е под карантина.8 души са в момента под карантина в дома начело с директора.Всички са без симптоми.Домът минава на 4- дневен работен режим.На петия ден ще влязат други 8 души, които ще се грижат за персонала.Осигурени са 3 екипа.Самите заразени са учудени, че имат коронавирус, никой от тях не е със симптоми.Четиримата дори не са се засичали, най- вероятно източниците на зараза при тях са различни.Единият е счетоводител, който не е общувал с останалите трима.Дори не са пътували с един и същ транспорт до работното им място.Още от 6 март на всеки влизащ в дома се измерва температурата ,прави се дезинфекция”, коментира Петър Паунов.
Тестването е част от мерките, които бяха взети след разпореждане на държавния здравен инспектор след регистрираните случаи на зараза в други домове от страната.При тестването на персонала на дома „Ильо войвода” не са установени положителни проби за КОВИД 19, заяви още Паунов.
Трима пациенти от МБАЛ „Д-р Никола Василиев” днес са изписани с по две отрицателни проби за коронавирус.На лечение остават четирима пациенти в относително стабилно състояние. /dnews.bg
„Незабавно са взети всички необходими мерки.Целият персонал е под карантина.8 души са в момента под карантина в дома начело с директора.Всички са без симптоми.Домът минава на 4- дневен работен режим.На петия ден ще влязат други 8 души, които ще се грижат за персонала.Осигурени са 3 екипа.Самите заразени са учудени, че имат коронавирус, никой от тях не е със симптоми.Четиримата дори не са се засичали, най- вероятно източниците на зараза при тях са различни.Единият е счетоводител, който не е общувал с останалите трима.Дори не са пътували с един и същ транспорт до работното им място.Още от 6 март на всеки влизащ в дома се измерва температурата ,прави се дезинфекция”, коментира Петър Паунов.
Тестването е част от мерките, които бяха взети след разпореждане на държавния здравен инспектор след регистрираните случаи на зараза в други домове от страната.При тестването на персонала на дома „Ильо войвода” не са установени положителни проби за КОВИД 19, заяви още Паунов.
Трима пациенти от МБАЛ „Д-р Никола Василиев” днес са изписани с по две отрицателни проби за коронавирус.На лечение остават четирима пациенти в относително стабилно състояние. /dnews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо