Второкласници от София дариха храна на бедни столичани
България 30.04.2020 16:48
“Здравейте, учениците от Втори Г клас в 5-о училище „Иван Вазов“ искат да дарят полагащите им се млечни продукти. Има ли възможност да ги предоставим на „Социални дейности“, за да стигнат до хора в нужда. Необходимо ли е да предоставим някакви документи, за да ги изискаме от училище. Благодаря Ви предварително. Бъдете здрава!“. Получих това съобщение преди 3 дни от майката на един от второкласниците, които учат най-важния урок в живота – как да помагат, как да дават от своето и да правят добро. Това написа във фейсбук столичният кмет Йорданка Фандъкова и така съобщи за трогателния жест на децата.
И добави, че дарението на втори Г клас вече е факт.
”Днес с директора на 5-о училище г-н Пощаков и екип на Аварийната дирекция на общината взехме 72 кг кашкавал и 390 кг краставици. Солидно количество, което още днес ще достигне до хора в неравностойно положение и социално слаби с помощта на нашите партньори от организация „Каритас“. Ето така добротата на Втори Г от 5-о основно училище стига до крайната си цел. Благодаря на Зорница, която ми писа и на всички родители, които се включиха в организацията. Уверена съм, че когато показваме на децата си радостта от това да дадеш и да помогнеш, възпитаваме щастливи и добри хора. Бъдете здрави! Със сигурност ще се срещнем наесен, когато ще сте Трети Г. Днес взехте с отличен най-важния изпит – по доброта”, пише още столичният кмет. /24chasa.bg
И добави, че дарението на втори Г клас вече е факт.
”Днес с директора на 5-о училище г-н Пощаков и екип на Аварийната дирекция на общината взехме 72 кг кашкавал и 390 кг краставици. Солидно количество, което още днес ще достигне до хора в неравностойно положение и социално слаби с помощта на нашите партньори от организация „Каритас“. Ето така добротата на Втори Г от 5-о основно училище стига до крайната си цел. Благодаря на Зорница, която ми писа и на всички родители, които се включиха в организацията. Уверена съм, че когато показваме на децата си радостта от това да дадеш и да помогнеш, възпитаваме щастливи и добри хора. Бъдете здрави! Със сигурност ще се срещнем наесен, когато ще сте Трети Г. Днес взехте с отличен най-важния изпит – по доброта”, пише още столичният кмет. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.
- 22:02 Двама тежко ранени след скандал и стрелба в заведение на плажа "Кабакум" край Варна
- 19:28 Разкриха по-ранен храм под светилището на Херакъл в античен град Хераклея Синтика
- 19:18 "Война на ордени" между Киев и Варшава. Какво се случва?
- 19:07 Франция въвежда внезапни тестове за наркотици сред висши държавни служители
- 18:57 Легендарният Марк Хюз е с разбито сърце след внезапната кончина на 38-годишния му син
- 18:46 Днес е най-дългият ден в годината
- 18:34 При жътва изгоря 30 дка нива със зрял ечемик край Бойчиновци