Във видинската болница може да изпратят лекари от Пазарджик
България 30.04.2020 15:43
Болниците в Пазарджик имат възможност да командироват лекари в болницата "Света Петка" във Видин, където имат остра нужда от медицински специалисти. Това заяви директорът на РЗИ в Пазарджик д-р Фани Петрова пред БНР.
Изводът е направен след сериозен анализ на моментната ситуация на здравните заведения в областта, допълни д-р Петрова.
"Съгласно получената информация 33 инфекциозни легла, свободни са 24, от 297 легла във вътрешните отделения свободни са 172 легла, 67 легла имаме в ОАИЛ към МБАЛ в Пазарджик, от които 36 са свободни", поясни тя.
По думите й от общо 397 легла в Пазарджишка област, които са определени за работа с COVID-19, свободни са 232. Останалите са заети от лица, които са с други заболявания.
Д-р Петрова уточни, че към момента лечебните заведения в Пазарджишка област разполагат с достатъчно количество лични предпазни средства и имат попълнен резерв.
Критичните отделение във видинската болница са кардиологичното и неврологичното, където се приемат пациенти с положителна проба за коронавирус . При посещението си в болница "Св. Петка" здарвния министър Кирил Ананиев подкрепи усилията на ръководството на здравното заведение да преструктурира дейността и да преносочи към тези отделение медици от другите структури на болницата.
От работещите 450 души във видинската болница 360 са медицински персонал, а 38 от тях са вече заразени с коронавирус. Повечето са под домашна карантина и само двама са на лечение в болница. /БНР
Изводът е направен след сериозен анализ на моментната ситуация на здравните заведения в областта, допълни д-р Петрова.
"Съгласно получената информация 33 инфекциозни легла, свободни са 24, от 297 легла във вътрешните отделения свободни са 172 легла, 67 легла имаме в ОАИЛ към МБАЛ в Пазарджик, от които 36 са свободни", поясни тя.
По думите й от общо 397 легла в Пазарджишка област, които са определени за работа с COVID-19, свободни са 232. Останалите са заети от лица, които са с други заболявания.
Д-р Петрова уточни, че към момента лечебните заведения в Пазарджишка област разполагат с достатъчно количество лични предпазни средства и имат попълнен резерв.
Критичните отделение във видинската болница са кардиологичното и неврологичното, където се приемат пациенти с положителна проба за коронавирус . При посещението си в болница "Св. Петка" здарвния министър Кирил Ананиев подкрепи усилията на ръководството на здравното заведение да преструктурира дейността и да преносочи към тези отделение медици от другите структури на болницата.
От работещите 450 души във видинската болница 360 са медицински персонал, а 38 от тях са вече заразени с коронавирус. Повечето са под домашна карантина и само двама са на лечение в болница.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.
- 18:47 НАСА вижда огромен потенциал за добив на ресурси от най-голямата луна на Сатурн
- 18:40 „Гражданска война“ в Португалия:Семейството на Роналдо атакува отбора, феновете му линчуват играчите
- 18:35 Гл.ком. Антон Златанов: Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
- 18:32 Белгия спира част от влаковете заради очакваните тази седмица рекордни горещини
- 18:28 Невзоров след разпита: Не се чувствам виновен. Надявам се на справедливост