Франция бавно разхлабва блокадата от 11 май
ЕС и Свят 28.04.2020 19:12
Франция ще започне бавно да разхлабва блокадата от 11 май, наложена заради епидемията от новия коронавирус (COVID-19). Това обяви френският премиер Едуар Филип пред френските депутати.
Той коментира, че блокадата е полезна само дотолкова, доколкото положителните ? ефекти превишават отрицателните. Премиерът обаче подчерта, че Франция трябва да свикне да живее с коронавируса, тъй като няма такова нещо като "стаден имунитет".
Филип обяви, че до 2 юни Франция ще бъде в етап на наблюдение на положението. Той подчерта, че докато съществува риск от втора вълна на заразяване, страната трябва да "защитава, тества и изолира". Той също така отбеляза, че Франция ще се опита да увеличи тестовете до 700 000 седмично, включително всички, които са били в контакт със заразен с вируса, независимо дали е със симптоми или не.
"Изолацията не е наказание или санкция, а мярка за колективна защита", настоя френският премиер и апелира за "гражданско поведение" на всички, които са дали положителна проба за вируса, като се самоизолират в продължение на 14 дни.
Франция ще отвори отново детски ясли и начални училища на 12 май, докато гимназиите ще бъдат отворени на 18 май. Всички училища обаче ще прилагат противоепидемични мерки, които ще включват намаляване на броя на учениците в клас.
Компаниите от своя страна трябва да организират работата от вкъщи дори след 11 май. Магазини и пазари също ще могат да бъдат отворени на тази дата, но ресторантите и баровете трябва да останат затворени.
Освен това Филип обяви, че поне до септември няма да се провеждат спортни състезания, включително футбол и ръгби. /news.bg
Той коментира, че блокадата е полезна само дотолкова, доколкото положителните ? ефекти превишават отрицателните. Премиерът обаче подчерта, че Франция трябва да свикне да живее с коронавируса, тъй като няма такова нещо като "стаден имунитет".
Филип обяви, че до 2 юни Франция ще бъде в етап на наблюдение на положението. Той подчерта, че докато съществува риск от втора вълна на заразяване, страната трябва да "защитава, тества и изолира". Той също така отбеляза, че Франция ще се опита да увеличи тестовете до 700 000 седмично, включително всички, които са били в контакт със заразен с вируса, независимо дали е със симптоми или не.
"Изолацията не е наказание или санкция, а мярка за колективна защита", настоя френският премиер и апелира за "гражданско поведение" на всички, които са дали положителна проба за вируса, като се самоизолират в продължение на 14 дни.
Франция ще отвори отново детски ясли и начални училища на 12 май, докато гимназиите ще бъдат отворени на 18 май. Всички училища обаче ще прилагат противоепидемични мерки, които ще включват намаляване на броя на учениците в клас.
Компаниите от своя страна трябва да организират работата от вкъщи дори след 11 май. Магазини и пазари също ще могат да бъдат отворени на тази дата, но ресторантите и баровете трябва да останат затворени.
Освен това Филип обяви, че поне до септември няма да се провеждат спортни състезания, включително футбол и ръгби. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)