Фандъкова: Контролът на влизане в София ще е много сериозен
България 18.04.2020 13:46
„Има много софиянци в Банско. Защо трябваше да си разменяме вирусите и да си причиняваме това?“, попита кметът на столицата
Сериозен контрол и проверки ще има на КПП-та при влизане в София. Очаква се най-голям да е наплива на прибиращи се в понеделник – последния ден от почивните дни за Великден. Хиляди напуснаха столицата за почивните дни, въпреки препоръките, за да не се разпространява заразата от коронавирус. Това доведе и до затварянето на столицата.
„Със сигурност ще се образуват опашки на връщане в столицата. Има КПП-тата. Те са 23 на изходите на София“, посочи кметът Йорданка Фандъкова.
Столичният градоначалник отново разкритикува тези, които предприеха пътуване по време на пандемията.
„Има много софиянци в Банско. Защо трябваше да си разменяме вирусите и да си причиняваме това?“, попита тя и пожела: „Дай боже да няма последствия заради тези, които не проявиха отговорност и застрашават по този начин здравето на всички“.
Кметът на столицата каза и че се е обмисляло смекчаване на мерките, но масовото пътуване е показало, че е рано за това.
Фандъкова посочи, че продължава тестването в кварталите „Факултета“ и „Филиповци“ и няма напрежение там в момента.
„Надявам се да спрат тези опити за провокации и се надявам органите на реда да намерят тези, които правят провокациите. Целта е да се ограничи разпространението на заразата в кварталите и в града“, заяви тя. /tribune.bg
Сериозен контрол и проверки ще има на КПП-та при влизане в София. Очаква се най-голям да е наплива на прибиращи се в понеделник – последния ден от почивните дни за Великден. Хиляди напуснаха столицата за почивните дни, въпреки препоръките, за да не се разпространява заразата от коронавирус. Това доведе и до затварянето на столицата.
„Със сигурност ще се образуват опашки на връщане в столицата. Има КПП-тата. Те са 23 на изходите на София“, посочи кметът Йорданка Фандъкова.
Столичният градоначалник отново разкритикува тези, които предприеха пътуване по време на пандемията.
„Има много софиянци в Банско. Защо трябваше да си разменяме вирусите и да си причиняваме това?“, попита тя и пожела: „Дай боже да няма последствия заради тези, които не проявиха отговорност и застрашават по този начин здравето на всички“.
Кметът на столицата каза и че се е обмисляло смекчаване на мерките, но масовото пътуване е показало, че е рано за това.
Фандъкова посочи, че продължава тестването в кварталите „Факултета“ и „Филиповци“ и няма напрежение там в момента.
„Надявам се да спрат тези опити за провокации и се надявам органите на реда да намерят тези, които правят провокациите. Целта е да се ограничи разпространението на заразата в кварталите и в града“, заяви тя. /tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница