Държавата ще издирва роднини да гледат децата, ако родителите им се разболеят
България 16.04.2020 11:13
Държавата ще издирва роднини да гледат децата, чиито родители са болни, пише "24 часа". Като резервен вариант са приемни семейства и социален дом.
Самотни родители, както и родители на деца без баба и дядо са притеснени какво ще стане с децата им, ако те се разболеят.
Жена, която работи като продавач и сама отглежда 13-годишното си дете, казва, че в работата й са взети мерки, но въпреки това е притеснена. Тя е продавачка в магазин за хранителни стоки. Вече е използвала целия си платен отпуск заради неучебните дни и в момента се налага да работи. Родителите й са в друг град. Те биха се грижили за детето, но не е ясно дали ще могат да дойдат до София да го вземат.
Според сценарий, разработен от социалното министерство, се предвижда баби, лели и други роднини да бъдат търсени да се грижат за деца, чиито родители бъдат приети в болница заради коронавируса. Ако детето бъде поето от роднини, държавата може да ги подпомогне финансово.
Ако не бъдат открити роднини децата с болни родители ще се настанявано временно в приемно семейство или социален дом.
Държавата е проверила и обучения на социалните услуги да приемат деца, които трябва да са под карантина. Установено е, че част от услугите и екипите са в готовност да осигурят условия при възникване на необходимост от карантина.
В тази ситуация и родители и деца могат да получат безплатна психологическа подкрепа на тел. 116 111 на Държавната агенция за закрила на детето.
/24chasa.bg
Самотни родители, както и родители на деца без баба и дядо са притеснени какво ще стане с децата им, ако те се разболеят.
Жена, която работи като продавач и сама отглежда 13-годишното си дете, казва, че в работата й са взети мерки, но въпреки това е притеснена. Тя е продавачка в магазин за хранителни стоки. Вече е използвала целия си платен отпуск заради неучебните дни и в момента се налага да работи. Родителите й са в друг град. Те биха се грижили за детето, но не е ясно дали ще могат да дойдат до София да го вземат.
Според сценарий, разработен от социалното министерство, се предвижда баби, лели и други роднини да бъдат търсени да се грижат за деца, чиито родители бъдат приети в болница заради коронавируса. Ако детето бъде поето от роднини, държавата може да ги подпомогне финансово.
Ако не бъдат открити роднини децата с болни родители ще се настанявано временно в приемно семейство или социален дом.
Държавата е проверила и обучения на социалните услуги да приемат деца, които трябва да са под карантина. Установено е, че част от услугите и екипите са в готовност да осигурят условия при възникване на необходимост от карантина.
В тази ситуация и родители и деца могат да получат безплатна психологическа подкрепа на тел. 116 111 на Държавната агенция за закрила на детето.
/24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница
- 18:43 Япония повишава петкратно таксите за еднократни визи за чужденци