695 случая на COVID-19 у нас, увеличение с 2.8%. Нови 4 жертви за денонощието
България 14.04.2020 08:25
За последните 24 часа у нас има 19 нови случая на заболели от коронавирус. В болница са 9 от тях. Общо потвърдените случаи са 695. Увеличението спрямо предния ден е с 2.8%.
Това съобщи във вторник сутрин председателят на оперативния кризисен щаб ген. Венцислав Мутафчийски, предаде репортер на БГНЕС.
581 са активните случаи на пациенти с коронавирус.
В София са 14 новите положителни случаи. От тях два са в Александровкса болница, в Токуда и в Инфекциозна болница. 10 са амбулаторните.
37 са случаите на медицински персонал. Има нов случаи в ЦСМП.
Общо 9 са положителните служители от Спешна помощ. Вече почти половината от персонала там са тестувани.
81 човека са излекувани. Новите излекувани от COVID-19 са 10 случая.
Ген. Мутафчийски съобщи, че в момента активно върви подготовката за изработване на режим за възстановяване след празниците на ваксинация на децата, женските консултации и плановите операции в болниците.
Починалите са 35. Новите смъртни случая са 4 – мъж на 43 години от Пещера, мъж на 86 години в “Пирогов” и мъж и жена от Смолян. Буквално по последните минути има един починал – случаят е от Смолян. Става дума за 73-годишна жена с онкологично заболяване, диабет и сърдечна недостатъчност.
194 случая са на лежащо болни в болница. /БГНЕС
Припомняме, че от 13 март 2020 година на територията на Република България е въведен режим на извънредно положение, целящ ограничаването на разпространението на коронавирусна инфекция и заболяването, наричано COVID-19. Със заповед на министъра на здравеопазването са въведени редица ограничителни мерки в социалния и икономическия живот. Стриктното спазване на указанията на експертите и Националния кризисен щаб ще предотврати разрастването на епидемията.
Пазете себе си и се грижете за близките си!
Спазвайте хигиенните предписания и помнете:
- избягвайте контакт с болни хора, особено такива с кашлица;
- избягвайте посещения на пазари и места, където има живи или мъртви животни;
- прилагайте общите хигиенни правила по отношение на хигиената на ръцете и хигиената на храната;
- измивайте ръцете си със сапун и вода ИЛИ използвайте дезинфекционен разтвор на алкохолна основа преди хранене, след използване на тоалетната и след всеки контакт с животни;
- избягвайте контакт с животни, техните екскременти или изпражнения
Останете си у дома!
Това съобщи във вторник сутрин председателят на оперативния кризисен щаб ген. Венцислав Мутафчийски, предаде репортер на БГНЕС.
581 са активните случаи на пациенти с коронавирус.
В София са 14 новите положителни случаи. От тях два са в Александровкса болница, в Токуда и в Инфекциозна болница. 10 са амбулаторните.
37 са случаите на медицински персонал. Има нов случаи в ЦСМП.
Общо 9 са положителните служители от Спешна помощ. Вече почти половината от персонала там са тестувани.
81 човека са излекувани. Новите излекувани от COVID-19 са 10 случая.
Ген. Мутафчийски съобщи, че в момента активно върви подготовката за изработване на режим за възстановяване след празниците на ваксинация на децата, женските консултации и плановите операции в болниците.
Починалите са 35. Новите смъртни случая са 4 – мъж на 43 години от Пещера, мъж на 86 години в “Пирогов” и мъж и жена от Смолян. Буквално по последните минути има един починал – случаят е от Смолян. Става дума за 73-годишна жена с онкологично заболяване, диабет и сърдечна недостатъчност.
194 случая са на лежащо болни в болница. /БГНЕС
Припомняме, че от 13 март 2020 година на територията на Република България е въведен режим на извънредно положение, целящ ограничаването на разпространението на коронавирусна инфекция и заболяването, наричано COVID-19. Със заповед на министъра на здравеопазването са въведени редица ограничителни мерки в социалния и икономическия живот. Стриктното спазване на указанията на експертите и Националния кризисен щаб ще предотврати разрастването на епидемията.
Пазете себе си и се грижете за близките си!
Спазвайте хигиенните предписания и помнете:
- избягвайте контакт с болни хора, особено такива с кашлица;
- избягвайте посещения на пазари и места, където има живи или мъртви животни;
- прилагайте общите хигиенни правила по отношение на хигиената на ръцете и хигиената на храната;
- измивайте ръцете си със сапун и вода ИЛИ използвайте дезинфекционен разтвор на алкохолна основа преди хранене, след използване на тоалетната и след всеки контакт с животни;
- избягвайте контакт с животни, техните екскременти или изпражнения
Останете си у дома!
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната