Млади лекари от „Св. Анна“ в София създадоха наръчник какво е COVID-19
България 06.04.2020 14:34
Двама млади лекари от УМБАЛ „Св. Анна“-София АД създадоха кратко ръководство за това какво е COVID-19 и как да се предпазим от него, съобщиха от пресцентъра на болницата. Това са д-р Евтим Александров и д-р Петър Иванов от Клиника по УНГ.
Ръководството е написано на максимално достъпен и разбираем за немедицинските лица език.
Двамата млади лекари споделиха, че целта им е хората в България да получат полезна информация, без това да ги обърква с многобройните термини и понятия, използвани в строго професионалния речник на медиците. Съставили са текста в малкото си свободно от битката на първа линия с коронавируса време, без някой да им е нареждал да го правят.
Ръководството е написано на максимално достъпен и разбираем за немедицинските лица език.
Двамата млади лекари споделиха, че целта им е хората в България да получат полезна информация, без това да ги обърква с многобройните термини и понятия, използвани в строго професионалния речник на медиците. Съставили са текста в малкото си свободно от битката на първа линия с коронавируса време, без някой да им е нареждал да го правят.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:16 Лавров: Зеленски е назначен фюрер, а Европа не крие, че се готви за война с Русия
- 14:13 Русия: Свалихме 143 украински дрона за една нощ
- 14:07 Две момчета са в критично състояние, след удар от волтова дъга
- 14:05 САЩ, Калифорния: Двама души бяха убити при стрелба в библиотека
- 14:03 Ливан и Израел започват нов кръг преговори във Вашингтон
- 13:59 Кабинетът "Радев" замразява минималната заплата на 620,20 евро до 2028 г.?
- 13:57 Политическата криза в Румъния продължава
- 13:50 Tрима загинали след серия разрушителни торнада в САЩ