Народният представител от ГЕРБ Ася Пеева дари средства на УМБАЛ-Поморие
България 03.04.2020 13:15
За по-малко от ден по сметката на болницата постъпиха над 17 000 лв.
Народният представител от ГЕРБ Ася Пеева дари лични средства на УМБАЛ-Поморие. Те са постъпили по сметката на здравното заведение и ще бъдат използвани по преценка на ръководството му.
„Преди броени дни от УМБАЛ-Поморие се обърнаха с призив към широката общественост за събиране на средства за закупуване на допълнителна апаратура. За по-малко от ден по сметката на болницата постъпиха над 17 000 лв. Болницата винаги е имала подкрепата ми не само като депутат, но и преди всичко като жител на Поморие. Информираха ме за нуждата от допълнителен ресурс за пациентска апаратура – инфузионни помпи, пациентски монитори, дефибрилатор, УЗ – инхалатор, спирометър и пулс оксиметър.“, коментира Ася Пеева.
Болницата в морския град е изправена пред предизвикателствата на епидемиологичната обстановка. Сред мерките за борба с COVID-19 са създаване на условия за увеличаване на броя на леглата за допълнителен прием на пациенти, нуждаещи се от медицинско наблюдение и лечение.
В началото на седмицата групата народни представители от ГЕРБ от област Бургас дариха апарати за пречистване на въздуха на УМБАЛ-Бургас. В тази връзка Ася Пеева е провела и разговор с д-р Женя Караилиева, директор на болницата в Поморие. „От поморийското здравно заведение обмислят закупуване на подобни пречистватели и вече направиха контакт с фирмата-производител, с която колегата ми Димитър Бойчев комуникира по-рано“, заяви Пеева. /tribune.bg
Народният представител от ГЕРБ Ася Пеева дари лични средства на УМБАЛ-Поморие. Те са постъпили по сметката на здравното заведение и ще бъдат използвани по преценка на ръководството му.
„Преди броени дни от УМБАЛ-Поморие се обърнаха с призив към широката общественост за събиране на средства за закупуване на допълнителна апаратура. За по-малко от ден по сметката на болницата постъпиха над 17 000 лв. Болницата винаги е имала подкрепата ми не само като депутат, но и преди всичко като жител на Поморие. Информираха ме за нуждата от допълнителен ресурс за пациентска апаратура – инфузионни помпи, пациентски монитори, дефибрилатор, УЗ – инхалатор, спирометър и пулс оксиметър.“, коментира Ася Пеева.
Болницата в морския град е изправена пред предизвикателствата на епидемиологичната обстановка. Сред мерките за борба с COVID-19 са създаване на условия за увеличаване на броя на леглата за допълнителен прием на пациенти, нуждаещи се от медицинско наблюдение и лечение.
В началото на седмицата групата народни представители от ГЕРБ от област Бургас дариха апарати за пречистване на въздуха на УМБАЛ-Бургас. В тази връзка Ася Пеева е провела и разговор с д-р Женя Караилиева, директор на болницата в Поморие. „От поморийското здравно заведение обмислят закупуване на подобни пречистватели и вече направиха контакт с фирмата-производител, с която колегата ми Димитър Бойчев комуникира по-рано“, заяви Пеева. /tribune.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 14:02 Санкциите не спряха Москва: Русия пуска нов арктически LNG танкер с най-висок ледов клас
- 14:00 Увеличават социалната пенсия за старост от 1 юли
- 13:54 18-годишен шофьор е с опасност за живота след удар в кола и дърво в Русе (видео)
- 13:46 Ново изследване обяснява как чатботовете могат да засилват налудни идеи
- 13:37 Никола Цолов влиза във Формула 1 през 2027 година
- 13:29 Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
- 13:21 Как неправилният баланс съсипва окачването и гумите?
- 13:14 Тръмп посреща генералния секретар на НАТО Марк Рюте