Лидерите на Г-20 ще обсъдят чрез телеконферентна връзка пандемията от коронавирус
ЕС и Свят 18.03.2020 13:10
Лидерите на 20-те най-големи икономики в света ще имат извънредна телеконферентна среща идната седмица, за да обсъдят ситуацията с коронавируса, съобщи Саудитска Арабия, цитирана от японската агенция Киодо.
Членките на Г-20 ще действат заедно с международните организации, за да се смекчи въздействието на пандемията и ще представят координирани мерки в защита на хората и глобалната икономика, се посочва в комюникето на Саудитска Арабия, която тази година председателства Г-20, предава БТА.
Лидерите на Г-20, обединяваща Аржентина, Австралия, Бразилия, Великобритания, Канада, Китай, Франция, Германия, Индия, Индонезия, Италия, Япония, Мексико, Русия, Саудитска Арабия, Република Южна Африка, Южна Корея, Турция, САЩ и ЕС, по план трябваше да се съберат през ноември в Рияд.
На извънредната телеконферентна среща в началото на тази седмица лидерите на Г-7, обединяваща седемте най-развити промишлени страни, се ангажираха да направят всичко необходимо, за да се овладее пандемията, включително да приложат фискални мерки и да си сътрудничат при разработването на ваксина срещу новия коронавирус.
Централните банки в САЩ, Европа и Великобритания въведоха парични стимули, за да помогнат за облекчаване на икономическите проблеми. А Банк ъв Джапан (Bank of Japan), японската централна банка, последва примера им тази седмица и обяви, че разширява програмата си за закупуване на активи. /БТА
Членките на Г-20 ще действат заедно с международните организации, за да се смекчи въздействието на пандемията и ще представят координирани мерки в защита на хората и глобалната икономика, се посочва в комюникето на Саудитска Арабия, която тази година председателства Г-20, предава БТА.
Лидерите на Г-20, обединяваща Аржентина, Австралия, Бразилия, Великобритания, Канада, Китай, Франция, Германия, Индия, Индонезия, Италия, Япония, Мексико, Русия, Саудитска Арабия, Република Южна Африка, Южна Корея, Турция, САЩ и ЕС, по план трябваше да се съберат през ноември в Рияд.
На извънредната телеконферентна среща в началото на тази седмица лидерите на Г-7, обединяваща седемте най-развити промишлени страни, се ангажираха да направят всичко необходимо, за да се овладее пандемията, включително да приложат фискални мерки и да си сътрудничат при разработването на ваксина срещу новия коронавирус.
Централните банки в САЩ, Европа и Великобритания въведоха парични стимули, за да помогнат за облекчаване на икономическите проблеми. А Банк ъв Джапан (Bank of Japan), японската централна банка, последва примера им тази седмица и обяви, че разширява програмата си за закупуване на активи. /БТА
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 21:07 Хороскоп за понеделник, 29 юни 26 г.
- 19:35 Единадесет души загинаха при самолетна катастрофа във Франция
- 19:24 Илон Мъск на 55
- 19:14 Словения възобновява отношенията си с Израел
- 19:04 Легендата на киното Мел Брукс стана на 100
- 18:53 Демерджиев проверява за доставката на мантинели 2 фирми, зад които стоял бивш премиер
- 18:41 Русия изгражда луксозен курорт в Камчатка за над 800 милиона долара
- 18:34 Арх. Панайотова: Държавата в лицето на министър Шишков почва да узаконява собственото си бездействие