Юнайтед разгроми ЛАСК в първия осминафинал

Спорт 13.03.2020 11:14

Манчестър Юнайтед преизпълни задачата си и срази ЛАСК Линц с 5:0 като гост в двубой от осминафиналите на Лига Европа. Двубоят се игра в Австрия при закрити врати заради епидемията от коронавирус в Европа.

Новото попълнение на “червените дяволи” Одион Игало откри головата серия за Юнайтед в днешната среща, отбелязвайки красив гол с левия крак в 28-ата минута. Асистенцията за гола бе дело на Бруно Фернандеш. Игало пък подаде на Даниел Джеймс за втория гол в срещата в 58-ата минута. Хуан Мата доказа класата си с трети гол за Юнайтед в срещата в 82-ата минута след прецизен пас на Фред. Мейсън Грийнууд покачи на 4:0 в продължението на мача, а Андреас Перейра оформи крайното 5:0 секунди преди последния съдийски сигнал с изстрел от близо 35 метра. Така Манчестър Юнайтед може да се счита за сигурен участник в 1/4 финалите на втория по сила европейски турнир. Реваншът ще се играе на 19 март на “Олд Трафорд”.В друга среща от Лига Европа Базел също направи решителна стъпка към следващата фаза, побеждавайки Айнтрахт Франкфурт с 3:0 като гост. Истанбул Башакшехир пък победи Копенхаген с 1:0 с гол на Един Виска от дузпа в 88-ата минута. /БГНЕС