Хакери месеци наред са точили данни от офиса на чешкия президент

ЕС и Свят 03.03.2020 18:17

Чуждестранни хакери са се свързали с компютърната мрежа на офиса на президента на Чехия и са точили информация с неизвестен характер в продължение на няколко месеца. Това съобщи БГНЕС, позовавайки се на Службата за защита на личната информация на страната.

"Експертите по информационни технологии откриха, че данните от компютърната мрежа на президентския офис няколко месеца са отивали до чужди IP адреси. До каква информация хакерите са получили достъп, все още не е ясно. Службата проучва ситуацията“, се казва в съобщението.

Говорителят на президента Иржи Овчачек отказа коментар за ситуацията. От своя страна Службата за киберсигурност, Националната комисия за борба с организираната престъпност и военното разузнаване отказаха да информират журналистите за хода на разследването на инцидента. /БГНЕС
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355