Байерн срази Челси с класически резултат на “Стамфорд Бридж”

Спорт 26.02.2020 09:42

Тимът на Байерн Мюнхен се наложи над Челси с 3:0 като гост в първи двубой от 1/8 финалите на Шампионската лига, който се игра на стадион “Стамфорд Бридж”. Баварският отбор отбеляза и трите си гола през второто полувреме.

Байерн в началните минути владееше повече топката и стигна до добра възможност в 15-ата минута, когато Роберт Левандовски се озова на добра позиция и стреля с левия крак, но Вили Кабайеро отби с гърди в корнер. В 28-ата минута Левандовски отново бе изведен очи в очи с Кабайеро, но стражът на „сините“ и този път се намеси решително и предотврати опасността. Две минути по-късно топовен удар на Томас Мюлер мина опасно близо до страничната греда на Челси. В 35-ата минута Мюлер стреля с глава и топката се отби от напречната греда. Две минути преди почивката Марко Алонсо нахлу в наказателното поле на баварците и отправи изстрел, но Мануел Нойер прояви класа и изби в ъглов удар. Така след интересна игра двата отбора се оттеглиха на почивката при нулево равенство.
Второто полувреме започна отлично за гостите, които поведоха с гол на Серж Гнабри. Крилото се разписа в 51-ата минута, а асистенцията бе дело на Левандовски. Три минути по-късно отново Гнабри бе точен и направи преднината на Байерн убедителна. Тя стана класическа в 76-ата минута, когато Алфонсо Дейвис нахлу отляво и подаде на Левандовски, който от няколко метра не можеше да сбърка. В 84-ата минута лондончани останаха с 10 човека на терена, след като Маркос Алонсо получи директен червен картон за удар без топка. В другия днешен мач от Шампионската лига Наполи и Барселона не успяха да се победят в Неапол и фиксираха равенство 1:1.

На стадион „Сан Паоло“ Наполи поведе с гол на Дрис Мертенс, който се разписа с чудесен изстрел от границата на наказателното поле и даде преднина на домакините в 30-ата минута. Антоан Гризман възстанови равенството в 57-ата минута, а повече голове в срещата не бяха отбелязани и всичко ще се решава в реванша на “Камп Ноу”. В края на мача червен картон получи Артуро Видал от тима на гостите. /БГНЕС