Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София
България 25.01.2020 14:57
Перник протестира пред сградата на Министерски съвет в София, протестиращите жители питат, "защо ни взехте водата", съобщава БНР.
От площад "Александър Първи" към площад "Независимост" тръгва шествие, като протестът е организиран от Инициативен комитет "Спаси Перник". "Вода за Перник, вода за България", е посланието им.
В жълти жилетки, жителите на Перник са пред МС, под наслов "Сурва от Перник", след като заради водната криза в града е отменен и традиционният фестивал.
Перничани искат още оставки, защото според тях, от самото начало на кризата не се оценява правилно отговорността на МРРБ.
И ПП МИР, водени от председателя на партията Симеон Славчев и зам.-председателя Владислав Милев, се включих в недоволството на перничани и подкрепиха исканията на организаторите за оставки на регионалния министър Петя Аврамова и заместника й Николай Нанков, съобщават ор партията.
Поискани са и оставките на ресорния зам.-министър от екоминистерството, както и на служители на басейнова дирекция в Благоевград, които с действията си или с бездействията също носят вина за безводието в Перник.
"Призовавам управляващите незабавно да "освободят" българите от деградиращото за страната ни свое управление! Настоявам също така, главният прокурор Иван Гешев, ако държи да докаже, че е независим и изборът му е бил правилен и честен, да потърси отговорност от всеки, който е имал участие в ограбването и съсипването на водния сектор в България", коментира Славчев.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
На 13 януари 2020 г., бе разпитан заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
Министър Нено Димов бе задържан, а на 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов.
Обвинението срещу Нено Димов бе свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по афера с внос на боклук от Италия.
Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста.
По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си.
На 16 януари стана ясно, че нов холдинг ще събере всички ВиК. /БНР
От площад "Александър Първи" към площад "Независимост" тръгва шествие, като протестът е организиран от Инициативен комитет "Спаси Перник". "Вода за Перник, вода за България", е посланието им.
В жълти жилетки, жителите на Перник са пред МС, под наслов "Сурва от Перник", след като заради водната криза в града е отменен и традиционният фестивал.
Перничани искат още оставки, защото според тях, от самото начало на кризата не се оценява правилно отговорността на МРРБ.
И ПП МИР, водени от председателя на партията Симеон Славчев и зам.-председателя Владислав Милев, се включих в недоволството на перничани и подкрепиха исканията на организаторите за оставки на регионалния министър Петя Аврамова и заместника й Николай Нанков, съобщават ор партията.
Поискани са и оставките на ресорния зам.-министър от екоминистерството, както и на служители на басейнова дирекция в Благоевград, които с действията си или с бездействията също носят вина за безводието в Перник.
"Призовавам управляващите незабавно да "освободят" българите от деградиращото за страната ни свое управление! Настоявам също така, главният прокурор Иван Гешев, ако държи да докаже, че е независим и изборът му е бил правилен и честен, да потърси отговорност от всеки, който е имал участие в ограбването и съсипването на водния сектор в България", коментира Славчев.
Припомняме, бедствено положение на територията на Перник бе обявено на 21 декември, след като воден режим бе обявен в цяла Пернишка област на 18 ноември 2019 г.
На 13 януари 2020 г., бе разпитан заместник-министър Красимир Живков, който отговаря за водните ресурси. Разпитът му продължи над два часа и половина.
На 15 януари бе разпитана и зам.-министър Атанаска Николова.
Министър Нено Димов бе задържан, а на 10 януари, той подаде и оставка, която беше приета от премиера Бойко Борисов.
Обвинението срещу Нено Димов бе свързано с кризата с водата в Перник, но разследващите работят и по афера с внос на боклук от Италия.
Специализираният наказателен съд реши Нено Димов да остане за постоянно в ареста.
По време на заседанието бившият министър се защити, че съвестно е изпълнявал задълженията си.
На 16 януари стана ясно, че нов холдинг ще събере всички ВиК. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:46 МВнР към Мицкоски: Отдаваме изключително значение на защитата на дипломатическата кореспонденция
- 15:38 Фискалният съвет: Бюджет 2026 влошава дългосрочната фискална устойчивост
- 15:30 Казахстан е готов да доставя гориво на Русия, ако поиска
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни
- 14:51 Нова присъда за бившата първа дама на Южна Корея