Зайън впечатли в дебюта си за Пеликанс

Спорт 23.01.2020 10:35

Дългоочакваният дебют на Зайън Уилямсън в НБА не разочарова феновете на Ню Орлийнс Пеликанс, след като младокът избухна в последната четвърт на домакинството на Сан Антонио Спърс и вкара 17 поредни точки за своя тим в рамките на три минути (4/4 от тройката). Изявите на първия избор в драфта през лятото помогнаха на Пеликанс за кратко да поведат в резултата, но Спърс в крайна сметка стигнаха до успеха със 121:117.

Уилямсън пропусна първите 44 мача от редовния сезон, след като трябваше да се подложи на артроскопична операция на коляното. Той имаше затруднения в началото на дебюта си, но демонстрира огромния си потенциал в последната част, за да завърши с 22 точки, 7 борби и 3 асистенции за 18 минути игра. Над всички на игрището обаче бе ЛаМаркъс Олдридж от Сан Антонио, който реализира 32 точки и 14 борби за третата поредна победа на тима. ДеМар ДеРоузан добави 20 точки и 5 борби за успеха, а Дерик Уайт се включи с 12 точки от пейката.

След този успех Сан Антонио измести Мемфис Гризлис от осмото място в класирането на Запад с баланс 20-23. Ню Орлийнс е на 14-та позиция в същата конференция с актив от 17 победи и 28 загуби.

В друг мач от тази нощ лидерът в Западната конференция Ел Ей Лейкърс победи Ню Йорк Никс със 100:92 като гост за своята 35-та победа от началото на сезона.