Още снимки:
test

Роджър Федерер премина скоростно през Филип Крайнович

22.01.2020 15.41

Шесткратният шампион от Australian Open Роджър Федерер се класира за третия кръг на настоящото издание на турнира от "Големия шлем".Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставеният под №3 швейцарец постигна лесна победа срещу сърбина Филип Крайнович с 6-1, 6-4, 6-1 само за 1 час и 32 минути. 38-годишният ветеран направи по два пробива в първите два сета и три в третия. Крайнович поиска медицинско прекъсването заради травма на дясната ръка при 1-2 в третата част, след което загуби последните четири гейма в мача.

Федерер, който има рекордните 20 титли от "Големия шлем", записа 42 уинъра. В третия кръг той ще играе срещу представителя на домакините Джон Милман. Австралиецът надигра №31 поляка Хуберт Хуркач с 6-4, 7-5, 6-3. Швейцарецът има 2 победи от 3 мача срещу Милман, но загуби сензационно от него на US Open през 2018.

Федерер вече има 41 победи и нито една загуба в първите два кръга на Australian Open в кариерата си. Днес той записа №99 в Мелбърн, при общо 14 загуби. Роджър е първият тенисист със 100 или повече победи в някой от турнирите от "Големия шлем". Той има 101 успеха на "Уимбълдън". /topsport.bg