Надал започна с лесна победа на старта в Австралия

Спорт 21.01.2020 09:11

Финалистът от миналата година Рафаел Надал се класира без проблеми за втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Световният №1 победи Уго Делиен от Боливия с 3-0 сета, в отделните части 6-2, 6-3, 6-0 за малко над 2 час игра на „Род Лейвър Арена” в Мелбърн.

Испанецът поведе с 5-0 за 39 минути, но допусна Делиен да вземе два поредни гейма, преди да затвори първия сет. Във втората част Делиен се закрепи до 3-4 в полза на Надал, но последваха три последователни гейма за левичаря от Майорка. В третия сет Надал не остави шансове на съперника си и не му даде нито един гейм. Рафа записа 8 пробива на сметката си срещу 2 за Делиен. Той вече е с баланс 62 победи и 13 загуби на първия за годината турнир от Големия шлем. Следващият съперник на Надал ще бъде победителят от двубоя Федерико Делбонис – Жоао Соуса.