Ел Ей Лейкърс обърна Рокетс в Хюстън

Спорт 19.01.2020 16:05

Отборът на Ел Ей Лейкърс постигна 34-ти успех от началото на сезона в НБА, след като победи Хюстън Рокетс със 124:115 като гост.

Ракетите започнаха уверено двубоя и поведоха от самото начало, като до почивката не изпуснаха водачеството си и имаха аванс от шест точки. Езерняците обаче направиха страхотна трета част, която спечелиха с 32:17, за да поемат контрол над събитията, след което нямаха проблем да затворят мача.

Над всички за Лейкърс бе ЛеБрон Джеймс, който завърши си 31 точки, 12 асистенции и 5 борби и си заслужи скандирания „MVP” от гостуващите фенове. Кайл Кузма добави 23 точки и 8 борби за успеха, а Дуайт Хауърд се включи с 6 точки и 10 борби от пейката. За Рокетс Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук се комбинираха за общо 69 точки, 15 борби и 14 асистенции, но нито един друг играч на тима не се представи на ниво.

По този начин Лейкърс продължава да води убедително в Западната конференция с актив от 24 победи и 8 загуби, докато Хюстън е на шеста позиция в същата конференция с баланс 26-15. /БГНЕС