Резервата Ребич зарадва Милан срещу Удинезе

Спорт 19.01.2020 15:44

Отборът на Милан продължи с добрите си изяви от началото на година, след като постигна късен успех срещу Удинезе с 3:2 у дома в мач от 20-ия кръг на Серия А. В герой за “росонерите” се превърна нападателят Анте Ребич, който се появи в игра на почивката и вкара два гола за победата на своя тим.

Двубоят на “Сан Сиро” започна добре за гостите, които поведоха в резултата още в шестата минута чрез Йенс Ларсен, а до края на първата част Милан така и не успя да изравни. На почивката наставникът на домакините Стефано Пиоли вкара в игра Ребич и само три минути по-късно хърватският национал изравни резултата. В 71-та минута “росонерите” стигнаха до пълен обрат, благодарение на гол на Тео Ернандес, но те бяха попарени пет минути преди края на редовното време, когато Кевин Лазаня направи 2:2. Все пак феновете на Милан празнуваха в края на мача, след като Ребич донесе успеха с попадение в 90-та минута.

По този начин Милан записа трета поредна победа във всички турнири и се изкачи до седмо място в класирането с 28 точки, докато Удинезе заема 13-та позиция с актив от 24 точки. /БГНЕС