Лудогорец продължава в Лига Европа след равенство с Ференцварош

Спорт 13.12.2019 10:18

Отборът на Лудогорец се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като направи равенство 1:1 с Ференцварош у дома в последен мач от груповата фаза на турнира.

„Орлите“ имаха нужда от точка на „Лудогорец Арена“ в Разград, за да си осигурят европейски футбол и напролет, като бяха много близо до това да зарадват своите фенове с успех в най-важния си двубой от началото на сезона, но допуснаха късен изравнителен гол. Срещата започна двуостро, като и двата тима бяха настъпателни, но домакините първи нанесоха своя удар, след като в 24-та минута Клаудиу Кешеру пресече подаване в половината на унгарците, топката стигна до Марселиньо, който изведе отлично Джоди Лукоки и крилото на Лудогорец не сбърка, останал очи в очи с вратаря на гостите.

Само четири минути преди това играчите на Ференцварош имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Сисиньо в наказателното поле на Лудогорец, но реферът не уважи молбите им. Малко преди почивката гостите бяха близо до изравнителен гол, но изстрел на Фримпонг се отби в гредата на вратата, пазена от Пламен Илиев.

През второто полувреме Ференцварош натисна в търсене на обрат, като пропусна няколко добри възможности, а същото сториха и разградчани, които имаха шанс да приключат интригата в мача. Едва в 94-та минута унгарците стигнаха до гол, дело на Николай Сигневич, но малко след това дойде последният съдийски сигнал, който подпечата излизането на Лудогорец от групата. „Орлите“ завършват на второ място в група H с 8 точки, три по-малко от лидера Еспаньол, който загуби от ЦСКА Москва с 0:1 у дома в другия мач от групата.

Лудогорец ще научи своя съперник на 1/16-финалите в Лига Европа в понеделник. Той ще бъде един от следните отбори: Севиля, Малмьо, Базел, Ласu Линц, Селтик, Арсенал, Порто, Еспаньол, Гент, Башакшехир, Брага, Манчестър Юнайтед, Ред Бул Залцбург, Интер, Бенфика и Аякс. /БГНЕС