Кауай не пожали Раптърс при завръщането си в Канада

Спорт 12.12.2019 10:05

Кауай Ленард отбеляза 23 точки за успеха на Лос Анджелис Клипърс при гостуването на шампиона Торонто Раптърс със 112-92 в двубой от НБА.

Това бе първи мач за американеца срещу бившия си отбор, с който достигна до титлата през миналия сезон. Ленард бе посрещнат с овации от публиката и получи диамантения си шампионски пръстен на церемония преди началото на срещата.

Това не повлия на неговата игра и той бе най-резултатен за своя отбор. На почивката Клипърс водеше с 64-46 след много силна втора четвърт. До края калифорнийците удържаха преднината си и се поздравиха с пети успех в последните си шест двубоя. Най-резултатен в срещата стана Паскал Сиакам от домакините с 24 точки. Торонто записа четвърта загуба в последните пет мача.

В Кливланд Джеймс Хардън отбеляза 55 точки, включително 20 в последната четвърт, за да допринесе за успеха на Хюстън Рокетс със 116-110. Ръсел Уестбрук добави 23 точки за „Ракетите”, които бяха притиснати от „Кавалерите”. Кливланд има осем поредни загуби и не спечели четиринадесет от последните си петнадесет мача. Между третата и четвъртата части домакините направиха серия от 24-0, но тя бе прекъсната от Хардън, който отново се превърна в герой за своите.

В друг мач Леброн Джеймс записа шестия си трипъл-дабъл през сезона и по този начин спомогна за успеха на Лос Анджелис Лейкърс над Орландо Меджик като гост с 96-87. „Крал Джеймс” завърши с 25 точки, 11 борби и 10 асистенции, а ЛА Лейкърс спечели 22-та си победа през кампанията при само 3 поражения. Орландо е с баланс от 11 победи и 13 загуби.