Селтик грабна Купата на лигата, Форстър герой за „детелините“

Спорт 09.12.2019 09:44

Тимът на Селтик спечели Купата на лигата на Шотландия, след като надигра Рейнджърс с минималното 1:0 във финала на надпреварата, игран на „Айброкс“.

Домакините доминириха през по-голямата част от дербито, но така и не успяха да пречупят стража на „детелините“ Фрейзър Форстър, който бе с основна заслуга за успеха. Бившият страж на Саутхемптън отрази страхотен изстрел на Райън Джак от дистанция през първата част, като на няколко пъти отрази и удари на намиращия се в добра форма нападател на Рейнджърс Алфредо Морелос.

През второто полувреме Селтик достигна до гола в 60-та минута чрез Кристофър Жулиен, но три по-късно остана в намален състав след директен червен картон за Жереми Фримпонг. С десет души на терена гостите се отбраняваха смело и устискаха аванса си, като решителният миг в срещата дойде при отсъден единадесетметров наказателен удар за домакините. Зад топката застана колумбиеца Морелос, чийто изстрел от бялата точка бе спасен от Форстър, който осигури десетия пореден домашен трофей за Селтик. /БГНЕС