Левски се доближи до Лудогорец, ЦСКА разочарова срещу Арда

Спорт 08.12.2019 19:08

Отборът на Левски постигна рутинен успех над Витоша Бистрица с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига.

Домакините стигнаха до победата без особени затруднения, като владееха контрола върху събитията на терена и не позволиха сериозни опасности пред вратата на Милан Миятович. Резултатът бе открит от Паулиньо в 24-та минута, а в ролята на асистент за гола се превърна Станислав Иванов.

Младият офанзивен футболист на „сините“ записа и името си сред голмайсторите през втората част, реализирайки в 60-та минута след подаване на Живко Миланов. Така, Левски се приближи на пет точки от шампиона Лудогорец след равенството на „зелените“ с Черно море в събота. Витоша пък остава последен с едва пет точки в актива си. В следващия кръг Левски гостува на Локомотив Пд, докато Витоша приема у дома Ботев Пд.

По-рано, Съставът на ЦСКА допусна нова грешка стъпка в шампионата, след като не успя да победи новака Арда при гостуването си на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Двубоят от 19-ия кръг на efbet Лига бе повторение на срещата между двата тима през седмицата в 1/8-финалите за Купата на страната, когато „червените“ измъкнаха минимален успех с 1:0 в Кърджали. В днешния мач армейците, които бяха без наказания Али Соу, не отправиха нито един точен удар по посока вратата на Иван Караджов. Най-опасният изстрел, отправен към стража на домакините, дойде от десния крак на Вив Соломон-Отабор през първата част. Възпитаниците на Стамен Белчев от своя страна регистрираха два точни удара в очертанията на Густаво Бусато, но отново не вкараха на столичния тим.

За ЦСКА това бе второ последователно нулево равенство в лигата след това срещу шампиона Лудогорец на „Българска армия“ миналата седмица. Арда също записа второ поредно нулево реми, след като измъкна точка от Локомотив Пд. „Червените“ са четвърти в таблицата, на три точки от втория Левски и на 11 от лидера Лудогорец. Новаците са седми, на точка от шестия Черно море. В следващия кръг, който се явява и последен преди зимната пауза, ЦСКА приема у дома Дунав, а Арда гостува именно на „моряците“.

Отборът на Славия надигра като гост Ботев Враца с 2:0 в първи двубой от неделната програма на 19-ия кръг в efbet Лига.

Столичани започнаха по-силно срещата и след няколко добри ситуации пред вратата на Красимир Костов, поведоха в 16-та минута след разбъркване в наказателно поле и точен удар на Янис Карабельов. В 49-та минута Христо Попадийн получи втори жълт картон и остави „белите“ в намален състав до края на срещата. Четири минути преди края на редовното време Валери Домовчийски възстанови равенството, но голът му бе отменен. Малко след това столичани подпечатаха трите си точки след попадението на Емил Стоев.

Така, Славия се върна на петата позиция в таблицата с точка повече от Черно море, докато Ботев Враца остава предпоследен с 13 пункта. В следващия кръг Славия приема у дома шампиона Лудогорец, докато врачани гостуват на Етър във Велико Търново. /БГНЕС