Варди и Лестър не оставиха шансове на Вила за рекорден осми пореден успех

Спорт 08.12.2019 19:00

Отборът на Лестър надигра убедително при гостуването си Астън Вила с 4:1 в среща от 16-ия кръг на английската Висша лига.

„Лисиците“ поведоха чрез дежурния си голмайстор Джейми Варди, който получи подаване от Келеши Ихеаначо зад защитата на съперника и въпреки че не успя да реализира в първия момент, вкара впоследствие за 1:0. Това бе осми мач, в който нападателят се разписва, като личният му рекорд е 12 от сезон 2015/16, когато Лестър стана и шампион на Англия. В края на първата част Ихеаначо ознаменува добрата си игра с попадение след асистенция на Джеймс Мадисън.

Точно преди почивката капитанът на бирмингамци Джак Грийлиш върна надеждите на своите за нещо повече след прецизен изстрел. Главният съдия Майкъл Оливър се консултира с ВАР за засада, но такава не бе отсъдена и голът бе зачетен. Въпреки това, играчите на Брендан Роджърс не се притесниха и върнаха скоро след началото на втората част двата си гола аванс. Точен бе Джони Еванс, а Мадисън записа нова асистенция. До края остана време за нов гол на Варди – неговият 16-и за сезона и 11-и в последните осем мача.

Лестър записа осми пореден успех в лигата – клубен рекорд, и продължава да гони лидера Ливърпул, като изостава на осем точки от мърсисайдци. Освен това тимът дръпна и пред третия Манчестър Сити с шест точки след вчерашната загуба на шампионите от Манчестър Юнайтед с 1:2. Вила вече са на точка от зоната на изпадащите с равен брой точки със Саутхемптън, но с по-добра голова разлика от „светците“. В следващия кръг Лестър приема у дома Норич, докато Астън Вила гостува на Шефилд Юнайтед.