Китайският износ за САЩ е намалял с 23% заради митническата война
България 08.12.2019 15:55
Търговията на Китай със САЩ е намаляла рязко и през ноември на фона на преговорите по първия етап от евентуална сделка за прекратяване на търговската война, предаде Асошиейтед прес.
Митнически данни, оповестени днес и цитирани от АП, сочат, че миналия месец китайският износ за САЩ е потънал с 23 процента на годишна основа, а вносът на американски стоки се е свил с 2,8 процента.
Излишъкът на Китай в търговията със САЩ за ноември, по изчисления на Ройтерс, възлиза на 24,6 милиарда долара, а общият търговски излишък на Пекин за месеца е 38,73 милиарда долара спрямо 42,81 милиарда долара през октомври.
Износът за други страни, сред които Франция, се е увеличил, допринасяйки за компенсиране на загубата.
Общият експорт на Китай за ноември бележи спад от 1,1 процента спрямо същия месец на миналата година, а импортът неочаквано се е увеличил с 0,3 на сто, което може да е знак за укрепване на вътрешното търсене, посочва Ройтерс.
За първите единайсет месеца на годината стокообменът между Китай и САЩ е намалял с 15,2 процента до 494,45 милиарда долара, информира ТАСС, като се позовава на днешния доклад на китайското Главно митническо управление.
През разглеждания период китайският износ за САЩ се е понижил с 12,5 на сто до 383,48 милиарда долара, а вносът на американска продукция отчита спад от 23,3 процента до 110,98 милиарда долара. Само за ноември обемът на двустранната търговия е 46,55 милиарда долара, предава БТА.
Отрицателното търговско салдо на САЩ за 11-те месеца е съответно 272,5 милиарда долара, което е със 7 процента по-малко в сравнение със същия период на 2018 година.
За цялата минала година стокообменът между Китай и САЩ достигна 633,52 милиарда долара, нараствайки с 8,5 процента, припомня ТАСС.
Митнически данни, оповестени днес и цитирани от АП, сочат, че миналия месец китайският износ за САЩ е потънал с 23 процента на годишна основа, а вносът на американски стоки се е свил с 2,8 процента.
Излишъкът на Китай в търговията със САЩ за ноември, по изчисления на Ройтерс, възлиза на 24,6 милиарда долара, а общият търговски излишък на Пекин за месеца е 38,73 милиарда долара спрямо 42,81 милиарда долара през октомври.
Износът за други страни, сред които Франция, се е увеличил, допринасяйки за компенсиране на загубата.
Общият експорт на Китай за ноември бележи спад от 1,1 процента спрямо същия месец на миналата година, а импортът неочаквано се е увеличил с 0,3 на сто, което може да е знак за укрепване на вътрешното търсене, посочва Ройтерс.
За първите единайсет месеца на годината стокообменът между Китай и САЩ е намалял с 15,2 процента до 494,45 милиарда долара, информира ТАСС, като се позовава на днешния доклад на китайското Главно митническо управление.
През разглеждания период китайският износ за САЩ се е понижил с 12,5 на сто до 383,48 милиарда долара, а вносът на американска продукция отчита спад от 23,3 процента до 110,98 милиарда долара. Само за ноември обемът на двустранната търговия е 46,55 милиарда долара, предава БТА.
Отрицателното търговско салдо на САЩ за 11-те месеца е съответно 272,5 милиарда долара, което е със 7 процента по-малко в сравнение със същия период на 2018 година.
За цялата минала година стокообменът между Китай и САЩ достигна 633,52 милиарда долара, нараствайки с 8,5 процента, припомня ТАСС.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа
- 18:39 Катар: Страните от Персийския залив биха могли да финансират иранския инвестиционен фонд