Още снимки:
test

Лацио обърна Юве и им нанесе първа загуба в Серия А

08.12.2019 09.17

Отборът на Лацио надигра у дома шампиона Ювентус с 3:1 в късния съботен сблъсък от 15-ия кръг на италианската Серия А.

„Римските орли“ се оказаха в ролята на догонващи в 25-та минута, когато португалската звезда на „бианконерите“ Кристиано Роналдо откри резултата след асистенция на Родриго Бентанкур. В края на първата част обаче домакините стигнаха до ключов изравнителен гол чрез Луис Фелипе, получил подаване от съименника си Луис Алберто.

През втората част „Старата госпожа“ инкасира нови две попадения. Решаващ за крайния изход на срещата се оказа епизодът в 69-та минута, когато Хуан Куадрадо бе изгонен с директен червен картон. Пет по-късно Лацио обърна тотално развоя на събитията с гол на Сергей Милинкович-Савич след нова асистенция на Алберто. Голмайсторът на столичани Чиро Иммобиле пропусна да подпечата успеха на своите, бъркайки от бялата точка, но Фелипе Кайседо сложи точка на спора с нов гол в края на двубоя.

Така, Ювентус загуби за първи път през кампанията и вече изостава на две точки от лидера Интер. Лацио, пък, е трети в таблицата на три пункта от Юве. За Лацио предстои първо гостуване на Рен в Лига Европа, а впоследствие и на Каляри в шампионата, докато Ювентус ще търси реванш за поражението у дома срещу Удинезе след последния си мач от груповата фаза в Шампионска лига срещу Байер Леверкузен. /БГНЕС