Мигранти в Босна топят сняг, за да пият вода

ЕС и Свят 06.12.2019 13:57

Мигрантите в лагера Вучак край Бихач продължават да отказват храна и огрев, имаше и нападения срещу полицията с надеждата, че бойкотът ще доведе до решение на тяхната ситуация, съобщава босненският вестник Аваз с оценката, че ситуацията в лагера е напрежната и никога не е била по-лоша.

Стана това, от които всички се опасяваха - хуманитарна криза с катастрофални последици, пише вестникът.

Температурата спада все повече, а напрежението нараства. Факт е, че в лагера останаха онези, които са били принудени да останат, които останаха без пари и телефони след многобройни опити да преминат границата с Хърватия, предаде БТА.

В лагера отново няма вода да пиене, мигрантите топят сняг и пият, пише Аваз.

Мигрантите обявиха бойкот на храна и огрев във вторник с надеждата, че този лагер ще бъде затворен и ще бъдат открити нови приемни центрове с подходящи условия за живот.

Над 600 мигранти се намират в импровизирания лагер Вучак, където мръзнат от седмици.Температурата в района от седмици е под нулата.

Мигрантите във Вучак искат да им бъдат отворени границите към ЕС и изрично настояват за това. /БТА
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355