ЦСКА - Лудогорец: Край на осемгодишната серия или ново зануляване?

Спорт 27.11.2019 15:41

Историята се повтаря и ЦСКА отново посреща Лудогорец в 18-ия кръг на родната Първа лига. Миналата година двата големи съперника се срещнаха на Никулден (06.12) и завършиха наравно - 1:1. Тогава пасивът на "червените" беше 6 точки. Сега шампионите пристигат в Борисовата градина значително по-спокойни, предвид солидните 11 пункта повече от 31-кратния първенец.

Мачът е в неделя от 18:00 часа.

Сръбският специалист Милош Крушчич за първи път ще изведе отбора срещу Лудогорец. Той застана на пожар на поста старши треньор, но загатна своя потенциал и започна да се харесва на феновете. Под негово ръководство футболистите показват хъс, желание за победа на всяка цена и себераздаване. Предстои да разберем дали ще запази някой от ключовите си играчи за визитата на Арда (Кърджали), която е 4 дни по-късно. Мачът е изключително важен, защото е осминафинал за Купата на България. Трофей, който може да бъде вдигнат след само 450 минути игра.

След четирите поредни победи "армейците" започват да си връщат самочувствието.

Успехите над Етър (4:0), Черно море (2:0), Славия (1:0) и Ботев (Враца) с 3:0 обаче не промениха ситуацията в класирането и ЦСКА все още изостава значително от преките си конкуренти. Лудогорец не спира да печели. У нас "орлите" последно сбъркаха преди повече от 3 месеца - срещу Славия (0:0), и единствените им колебания са в Лига Европа. Именно европейският клубен турнир може да изиграе роля в неделното дерби, защото в четвъртък разградчани гостуват на другите "армейци" - ЦСКА (Москва). А дори най-добрите отбори на Стария континент не обичат да гостуват в Русия по това време на годината. Очертава се тежка визита, а и пътуване.

Но Лудогорец разполага с лукса на дългата резервна скамейка.

Шампионите вече нагледно показаха как се правят ротации в цикъла "четвъртък-неделя". По-рано през сезона те спечелиха почти на ходом срещу Левски (2:0), след като 3 дни по-рано взеха ценна победа над Ференцварош навън (3:0), играейки с 10 души около 50 минути. Конкуренцията в отбора е много голяма и дори резервите притежават нужните качества да износят важен мач на гърба си. Предвид последните сблъсъци между двата тима можем да очакваме нискорезултатен, дори скучен мач. С много единоборства, битка, накъсвания...

ЦСКА и Лудогорец не са си вкарали гол вече 330 минути!

Последен Рубен Пинто се разписа в дербито, през първото полувреме на четвъртфинала за Купата на България (03.04.2019). Последните 7 мача не се понравиха на неутралните зрители и любителите на резултатния футбол:

ЦСКА - Лудогорец 0:0 (05.05.18)

Любопитно е, че шампионите не са се разписвали в "армейската" врата вече 4 поредни сблъсъка. Много е вероятно и този път двата тима да се "занулят", което пък би зарадвало феновете на Левски. В момента "сините" са на 7 точки от върха, но в събота имат тежък мач в Стара Загора срещу Берое на Димитър Димитров-Херо. Когато разглеждаме статистика обаче няма как да не отбележим един крайно тревожен за всички цесекари факт:

Никога в историята си ЦСКА не е побеждавал Лудогорец на своя стадион.

Вече 8 години "зелените" не познават чувството на поражение на "Армията" (изключение е отстраняването за Купата през декември 2017 след равенство и продължения). Това е напълно в разрез със статистиката и успеваемостта на столичани в останалите срещи. Предстои да разберем дали тази негативна за тях серия ще бъде прекъсната или двата тима ще продължат да си спретват скучни ремита. Не е изключено и Лудогорец да постигне някоя значима победа, с която окончателно да реши спора за титлата, разбира се. /topsport.bg