Мащабно обновяване предстои на сградата на ОД МВР -Варна
Варна<+> 27.11.2019 13:48
Мащабно обновяване предстои на сградата на ОД МВР-Варна, това заяви днес ръководителят на проекта Десислава Цветанова. Очаква се ремонтът да започне след февруари 2020 година. Планирано е изцяло обновяване на облика на сградата, предаде репортер на "Днес+".
Тя е паметник на културата и ще бъде запазен външния ? бъде запазен, но с подобрения. Проектът е на обща стойност 1 461 492,82 лв. От тях безвъзмездната финансова помощ е в размер на 1 178 675,61 лв., а собственият принос е 282 817,21 лв., в т.ч. 250 500 лв. съфинансиране от партньори.
Проектът "Прилагане на мерки за енергийна ефективност в административни сгради - сградата на ОД - МВР гр. Варна“ е финансиран по ОП "Региони в растеж" 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие.
Основната цел е намаляване на крайното енергопотребление на административната сграда на Областна дирекция на МВР - Варна на ул. "Цар Калоян“ №2, посредством реализиране на мерки за повишаване на енергийната ефективност.
Сградата на ул. „ Сан Стефано“ е строена през 1932 година, както стана ясно по време на представянето на проекта, за нуждите на Българската земеделска банка.
Тя ще бъде възстановена, като ще бъде запазен автентичният и вид.
„Ще бъдат санирани и още две сгради, в които работят около служители на МВР , като беше обобщено, че във всички сгради, които ще бъдат ремонтирани, работят общо 400 човека.“ - коментира комисар Даниел Пашов – директор на ОД на МВР -Варна.
Срокът за изпълнение на проекта е 02/02/2021 г.
Геновева Михайлова
Тя е паметник на културата и ще бъде запазен външния ? бъде запазен, но с подобрения. Проектът е на обща стойност 1 461 492,82 лв. От тях безвъзмездната финансова помощ е в размер на 1 178 675,61 лв., а собственият принос е 282 817,21 лв., в т.ч. 250 500 лв. съфинансиране от партньори.
Проектът "Прилагане на мерки за енергийна ефективност в административни сгради - сградата на ОД - МВР гр. Варна“ е финансиран по ОП "Региони в растеж" 2014-2020 г., съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие.
Основната цел е намаляване на крайното енергопотребление на административната сграда на Областна дирекция на МВР - Варна на ул. "Цар Калоян“ №2, посредством реализиране на мерки за повишаване на енергийната ефективност.
Сградата на ул. „ Сан Стефано“ е строена през 1932 година, както стана ясно по време на представянето на проекта, за нуждите на Българската земеделска банка.
Тя ще бъде възстановена, като ще бъде запазен автентичният и вид.
„Ще бъдат санирани и още две сгради, в които работят около служители на МВР , като беше обобщено, че във всички сгради, които ще бъдат ремонтирани, работят общо 400 човека.“ - коментира комисар Даниел Пашов – директор на ОД на МВР -Варна.
Срокът за изпълнение на проекта е 02/02/2021 г.
Геновева Михайлова
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:29 Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море
- 11:22 Иран отрече да е позволил инспектори на МААЕ да проверяват ядрени съоръжения
- 11:17 Алжир обърна дебютанта Йордания със спорен гол. Задава се мач-война с Австрия
- 11:14 Невзоров е разпитван в качеството на свидетел, уточниха от Окръжна прокуратура-Варна
- 11:07 Проф. Рачев: Почти навсякъде ще превали и прегърми
- 11:02 Дъждът отложи, но не отмени нов френски триумф на Мондиала
- 10:59 Невзоров се върнал във Варна на 16 юни: Не съм бягал. Имаме документи
- 10:52 Ким Чен-ун: Северна Корея ще използва статута си на ядрена държава