Двама загинали след взрив и пожар в "Пирогов"
България 27.11.2019 07:48
Двама души са загинали след взрив в кислородната система в болница "Пирогов" в София. След взрива е възникнал пожар.
Инцидентът е станал около 3.45 ч. в стая на Второ вътрешно отделение, която се намира на втория етаж в болницата. Вследствие на взрива има и срутена стена в отделението.
Пожарът е бил потушен в рамките на 40 минути.
15 души са били обгазени от дима на пожара. Няма опасност за живота им.
Екипи на полицията и пожарната евакуираха пациентите, които се намират в отделението на болницата - около 60 души. Част от тези, които са най-трудно подвижни, са били изнесени на ръце. Реакцията на лекарите в болницата е била безупречна.
Загиналите са двама души, кото са били пациенти на болницата на 55 и 68 години. Близките им са уведомени.
От болница "Пирогов" откриха гореща телефонна линия за близки на техни пациенти, но отправят молба да звънят само роднини на лежащи във Вътрешното отделение.
4 линейки са изпратени пред болницата. Военномедицинска академия също е изпратила своя линейка, съобщиха от лечебното заведение.
Вътрешният министър Младен Маринов изключи злонамерено и външно действие за предизвикване на инцидента. По думите му охраната на болницата е изключително добра.
Заместник-директорът на болница "Пирогов" Николай Габровски уточни, че причината за инцидента се изяснява:
"По принцип голяма част от болните в това отделение са на кислородна терапия, така че там е нормално да има повишени нива на кислород. Най-важното е, че при наличие на близо 100 души в тази сграда всички към момента са в добро състояние, няма допълнително пострадали извън хората, които са били на мястото на този инцидент. Всички са преместени по други структури и отделения. Болницата продължава да функционира доколкото е възможно при нормален режим. Останалите пациенти са в добро компесирано състояние. Провеждат се допълнителни изследвания на по-тежко болните дали има някакво влияние. "
Районът пред болницата е отцепен. На място е вътрешният министър Младен Маринов и министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, както и директорът на СДВР старши комисар Георги Хаджиев.
На място са изпратени 12 пожарни, 32 пожарникари и 36 полицаи, уточни директорът на Пожарната старши комисар Николай Николов:"Това е отделение за тежко болни хора. Поздравявам персонала за това, което е направил. Спасени са десетки човешки животи. Ситуацията е под контрол.
Инцидентът е станал около 3.45 ч. в стая на Второ вътрешно отделение, която се намира на втория етаж в болницата. Вследствие на взрива има и срутена стена в отделението.
Пожарът е бил потушен в рамките на 40 минути.
15 души са били обгазени от дима на пожара. Няма опасност за живота им.
Екипи на полицията и пожарната евакуираха пациентите, които се намират в отделението на болницата - около 60 души. Част от тези, които са най-трудно подвижни, са били изнесени на ръце. Реакцията на лекарите в болницата е била безупречна.
Загиналите са двама души, кото са били пациенти на болницата на 55 и 68 години. Близките им са уведомени.
От болница "Пирогов" откриха гореща телефонна линия за близки на техни пациенти, но отправят молба да звънят само роднини на лежащи във Вътрешното отделение.
4 линейки са изпратени пред болницата. Военномедицинска академия също е изпратила своя линейка, съобщиха от лечебното заведение.
Вътрешният министър Младен Маринов изключи злонамерено и външно действие за предизвикване на инцидента. По думите му охраната на болницата е изключително добра.
Заместник-директорът на болница "Пирогов" Николай Габровски уточни, че причината за инцидента се изяснява:
"По принцип голяма част от болните в това отделение са на кислородна терапия, така че там е нормално да има повишени нива на кислород. Най-важното е, че при наличие на близо 100 души в тази сграда всички към момента са в добро състояние, няма допълнително пострадали извън хората, които са били на мястото на този инцидент. Всички са преместени по други структури и отделения. Болницата продължава да функционира доколкото е възможно при нормален режим. Останалите пациенти са в добро компесирано състояние. Провеждат се допълнителни изследвания на по-тежко болните дали има някакво влияние. "
Районът пред болницата е отцепен. На място е вътрешният министър Младен Маринов и министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, както и директорът на СДВР старши комисар Георги Хаджиев.
На място са изпратени 12 пожарни, 32 пожарникари и 36 полицаи, уточни директорът на Пожарната старши комисар Николай Николов:"Това е отделение за тежко болни хора. Поздравявам персонала за това, което е направил. Спасени са десетки човешки животи. Ситуацията е под контрол.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)
- 18:20 Лудия проговори за скандалите и отсече: Оставям на уругвайския футбол...нищо