Пирин победи Черно море във Варна в мач от седми кръг на Суперлигата

Варна<+> 23.11.2019 16:31

Волейболистите на Пирин (Разлог) победиха като гости Черно море (Варна) с 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 27:25) в мач от седми кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра във варненската зала „Христо Борисов“.

С това представителите на Разлог отбелязаха трета победа в първенството, като с четири загуби и 11 точки заемат шесто място във временното класиране, но преди изиграването на всички срещи от този кръг. Домакините от Черно море записаха пета загуба, като с два успеха и 4 точки се намират на десето място в подреждането.

Гостите от Пирин тръгнаха много уверено и стегнато, като наложиха темпото си и спечелиха с разлика в първите два гейма. Както и предишния мач, идентична ситуация се получи, като волейболистите на Черно море се активираха в третата част и наложиха волята си, а с това се върнаха в играта. В четвъртата част варненци запазиха устрема си и имаха шанс да докарат развоя до тайбрек. Домакините водеха с 24: 23, но не успяха да реализират геймбол и съперникът изравни 24:24. В решителните минути разложани бяха по-устойчиви на напрежението и затвориха гейма с 27:25, а с това изковаха и крайната победа само с един загубен гейм.