Кадетите на Черно море Тича впечатлиха руски баскетболни школи

Варна<+> 18.11.2019 11:25

Страхотно се представиха кадетите на БК Черно море Тича по време на визитата си в Москва. Водените от Георги Бакалов момчета, които са шампиони на България, изиграха два страхотни мача срещу тимове от изключително силни баскетболни школи в Москва. Те са част от московската асоциация баскетбол, в която има картотекирани 7000 състезатели на възраст от 8 до 18 години.
В първия си мач „моряците” завършиха 51-51 срещу най-голямата школа в асоциацията - Тринта. В тази школа има картотекирани 1800 баскетболисти, които тренират под ръководството на 36 професионални треньора. В голяма част от мача варненци доминират над своя силен съперник , който успява да навакса разликата в точките и да поведе, но с тройка в края се стига до равенството. По предложение на председателя на московската баскетболна асоциация срещата завършва наравно в чест на приятелските игри и сътрудничеството между Варна и Москва. Кадетите на Черно море Тича остават разочаровани от това решение, защото са били готови да се борят докрай за победата.

Във втората среща възпитаниците на Георги Бакалов имаха за съперник тим от друга голяма московска баскетболна школа – Глория, която разполага с 18 професионални треньора. Това не притеснява варненци, които са безапелационни: 72-61.

Всички от нашата спортна делегация са останали очаровани от условията, предоставени от домакините. Освен чисто спортната програма, варненци имаха възможността да посетят Кремъл, стадион "Лужники”, да се разходят по Червения площад, да отидат на цирк, както и да разгледат много културни паметници в столицата на Русия.