Марк Маркес спечели във Валенсия при последното състезание на Лоренсо

Спорт 17.11.2019 18:27

Световният шампион Марк Маркес с Хонда спечели последното състезание за сезона в Мото GP във Валенсия, записвайки безпрецедентна 12-та победа през сезона.

26-годишният испанец завърши с около секунда пред дебютанта през 2019-та Фабио Куартараро с Ямаха, който стартира от полпозишън. Трети завърши Джак Милър с Дукати.

Трикратният световен шампион Хорхе Лоренсо, за който състезанието във Валенсия бе последно в Мото GP, приключи една на 13-та позиция. Така той ще завърши последния сезон в кариерата си на 19-то място в генералното класиране и без влизане в топ 10.

Марк Маркес събира рекордните 420 точки от 19 състезания, а не успя да завърши единствено в Гран При на САЩ. Втори в генералното класиране завършва Андреа Довициозо с Дукати (256 т.), а трети испанецът Маверик Винялес с Ямаха (201 т.). /БГНЕС