Шампионът спря победната серия на Лейкърс

Спорт 11.11.2019 11:05

Отборът на Торонто Раптърс надигра Ел Ей Лейкърс със 113:104 в пореден двубой от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

„Езерняците“ бяха в серия от седем последователни победи след поражението на старта от градския съперник Ел Ей Клипърс, но отстъпиха за втори през кампанията от шампиона на НБА. Възпитаниците на Франк Вогел бяха по-добри на паркета в първите две четвърти и поведоха с осем точки на полувреме – 60:52.

„Динозаврите“ обаче отвърнаха по шампионски на предизвикателството и след слаба трета четвърт за Лейкърс, в която тимът реализира едва 18 точки, и силна последна на Раптърс – 35 пункта, играчите на Ник Нърс нанесоха втора загуба на калифорнийци през сезона. Самият Торонто е вече с баланс 7-2. Шестима баскетболисти допринесоха с двуцифрен точков актив за успеха, като над всички бе Паскал Сиакам с дабъл-дабъл – 24 точки и 11 борби. Такъв добави и Фред Ванфлийт, който заместваше снощи контузения Кайл Лаури – 23 точки и 10 асистенции.

За Лейкърс ЛеБрон Джеймс записа пореден трипъл-дабъл – 13 точки, 13 борби и 15 асистенции, а Антъни Дейвис добави 27 точки и борби, но техните усилия се оказаха недостатъчни за „езерняците“. В следващите си мачове Раптърс отново гостуват в Ел Ей, но този път на Клипърс, а Лейкърс пътуват до Аризона за среща с Финикс Сънс.