Още снимки:
test

Барса с рутинен успех при визитата на Ейбар

19.10.2019 19.01

Отборът на Барселона надигра като гост Ейбар с класическото 3:0 в двубой от деветия кръг на испанската Ла Лига.

Каталунците достигнаха с лекота до трите точки и в нито един момент не изглеждаха застрашени от по-непретенциозния си съперник. Резултатът бе открит от Антоан Гризман в 13-та минута. Нападателят получи отлично подаване зад защитата на съотборника си в националния отбор на Франция – Клеман Ленгле, и не остави шансове на Марко Дмитрович. Малко след изтичането на половин час игра голямата звезда на „блаугранас“ – Лионел Меси, остана сам срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее.

Възпитаниците на Ернесто Валверде решиха всичко в мача с две попадения в рамките на осем минути. Първо, Меси се разписа след елегантна асистенция на Гризман, а впоследствие сам подаде за гола на Луис Суарес, дошъл на празна врата. До края двубоят се доиграваше и така Барселона временно се изкачи на върха в Примера Дивисион с актив от 19 точки.

Каталунският гранд може да бъде изместен от първото място в таблицата при успех на вечния съперник Реал Мадрид по-късно тази вечер. Играчите на Зинедин Зидан гостуват на новака Майорка. За Барса предстои гостуване на Славия Прага в Шампионската лига, докато Ейбар ще търси реванш за днешното поражение при визитата на Валядолид в следващия кръг на Ла Лига. /БГНЕС