Германия с човек по-малко записа класика срещу Естония

Спорт 14.10.2019 09:58

Националният отбор на Германия победи убедително Естония с 3:0 в Талин в квалификация за Евро 2020. Германците играха с човек по-малко почти цял мач – в 14-ата минута Емре Джан получи директен червен картон.

Въпреки това, след почивката Бундестима порази три пъти вратата на домакините. Илкай Гюндоган откри резултата в 51-ата минута, отново той бе точен шест минути по-късно, а в 71-ата мин. Тимо Вернер оформи крайното 3:0. Германия заема второ място в група С, с равни точки с Холандия (15), Естония е на последното пето.

В група G Полша надделя над Македония с 2:0 във Варшава и си гарантира място на Евро 2020. И двата гола бяха отбелязани в заключителния четвърт час, като Пшемислав Франковски даде преднина на поляците в 74-ата минута, а Аркадиуш Милик затвърди победата в 80-ата. След изиграни осем кръга тимът на Полша има 19 точки и не може да бъде изместен от второто място. /БГНЕС