Дуелът между Гнабри и Аларио завърши без победител

Спорт 10.10.2019 09:18

Отборите на Германия и Аржентина не успяха да се победят в приятелска среща, играна на „Сигнал Идуна Парк“ и завършиха наравно 2:2.

Възпитаниците на Йоахим Льов стартираха блестящо срещата и само в рамките на седем минути поведоха с два гола разлика. Намиращият се в отлична форма Серж Гнабри откри резултата в 15-та за радост на малко над 45 000 зрители по трибуните, а малко след това асистира за попадението на Кай Хаверц.

Бундестимът владееше събитията на терена, но допусна неточности в отбрана през втората част, които бяха наказани от „албиселесте“. Всичко се обърна след влизането в игра на Лукас Аларио, който в 62-та минута замени Пауло Дибала.

Четири по-късно той намали пасива на южноамериканците след подаване на друга резерва – Маркос Акуня, а пет минути преди края на редовното време асистира за изравнителното попадение на съименника си Лукас Окампос, с което бе оформен крайния резултат. /БГНЕС