Барселона вкара четири безответни гола на Севиля

Спорт 07.10.2019 09:05

Барселона разгроми Севиля с 4:0 в двубой от осми кръг на Ла Лига, игран на стадион “Камп Ноу” пред 81 300 запалянковци.

Начало на головата серия постави Луис Суарес в 27-ата минута, а след още пет минути се отличи Артуро Видал. Осман Дембеле покачи на 3:0 в 35-ата минута, а Лионел Меси оформи крайното 4:0 от пряк свободен удар в 78-ата минута, като реализира първия си гол за сезона. Каталунците завършиха мача с девет човека. В рамките на една минута бяха изгонени Роналд Араухо и Дембеле, а това се случи в 87-ата минута. 32-годишният Меси стана първият играч през XXI век, който вкарва голове в 16 поредни сезона в Примера дивисион. Това попадение за него бе №100, отбелязано извън пределите на наказателното поле и 43-о от свободен удар. Араухо пък е първият играч на Барселона от 10 години, който получава червен картон в дебютния си мач в състава на каталунците. В следващия кръг Барселона гостува на Ейбар, а Севиля посреща Леванте. Тимът на Ернесто Валверде е втори в таблицата с две точки по-малко от водача Реал Мадрид, а Севиля е на 6-а позиция. /БГНЕС