Допитване: Плевен не иска Георг Спартански за кмет

България 06.10.2019 16:33

Плевенчани не искат Георг Спартански отново да бъде кмет. Това става ясно от допитване на сайта Novini.bg. В Плевен са недоволни от управлението на настоящия кмет, който е и кандидатът на „Демократична България“ за изборите през октомври. От интерактивната изборна карта на медията се вижда, че едва 27% биха дали отново гласа си за Спартански.

Същевременно кандидатът на ГЕРБ Мирослав Петров събира убедителна подкрепа от 50% .

Резултатите не са изненадващи, след като за четирите години на управление на Спартански, Плевен се превръща във втория най-беден град в Северна България. В страната се наблюдава икономически прогрес – ръст на БВП, на заплатите, ниска безработица. Плевен обаче е изолиран от тази картина. Там са наблюдава забавяне в ръста на заплатите. Спартански заварва около 4% разлика между коефициента на заетост в област Плевен и средния за България. Към края на мандата му този коефициент е вече 8%.

Плевен изостава и от привличане на инвеститори. Общината не се възползва и от европейско финансиране. За 4 години в Плевен няма нов европроект. Правителството вече обяви плановете си за завършване на АМ „Хемус“ – инфраструктура, която е гарант за развитие на Северна България. Магистралата ще привлече и доста инвеститори в региона. Плевен обаче отново остава в страни от тази възможност за развитие.

Недоволството на Плевенчани е предизвикано и от ежедневните им проблеми – лоша инфраструктура в града, неподдържане на паркове, детски площадки, неравномерно разпределение на средствата към различни квартали. Най-големите квартали „Сторгозия“ и „Дружба“ са в отчаяно състояние./tribune.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355