"Черно море" надви "Берое" с 2:0

Варна<+> 05.10.2019 09:47

"Черно море" победи "Берое" с 2:0, в здрав мач, на тежкия терен на стадион “Тича” във Варна в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига,научи Moreto.net. Два часа преди началото на срещата в морската столица се изсипа сериозно количество дъжд, който направи терена труден за игра. Исмаил Иса откри резултата в 38-ата минута, а Мартин Минчев от дузпа в 85-ата оформи крайния резултат.

Илиан Илиев започна срещата с най-доброто, с което разполага. Миодраг Митрович на вратата, а пред него двойка централни бранители Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На десния бек бе Виктор Попов, а отляво Цветомир Панов. В средата на терена си партнираха Васил Панайотов и Патрик Андраде. По лявото крило оперираше Мартин Минчев, а отдясно – Дани Кики. Напред бе Исмаил Иса, а зад гърба му действа Родриго Енрике.

Първия удар по посока на една от двете врати бе на Васил Панайотов в 5-ата минута, но той бе далеч над напречната греда. Румен Бригидо стреля в 11-ата минута, но Мирович бе на мястото си и улови. В 35-ата минута Мартин Минчев можеше да открие резултата. Младокът напредна в наказателното поле отляво и стреля с левия крак, но Пламен Колев изби. Само три минути по-късно обаче “моряците” успяха да открият резултата. Дани Кики пое топката в половината на Черно море и намери Васил Панайотов, който в стил Любослав Пенев към Емил Костадинов на “Парк де Пренс” при победата над Франция с 2:1, изведе Исмаил Иса. Нападателят на варненци напредна и с удар по земя реализира за 1:0. “Моряците” можеха да удвоят аванса в 43-ата минута. Хубав удар от Мартин Минчев, но Пламен Колев внимаваше и успя да предотврати втори гол за домакините.

В 57-ата минута Берое нацели гредата след удар с глава на Виктор Генев от корнер. Само две по-късно Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на гостите леко под ъгъл и се опита да прекара топката през краката на Пламен Колев, но стражът на старозагорци успя да спаси. В 80-ата минута влезлият като смяна Аристот Ндонгала бе оставен непокрит в наказателното поле, но отблизо не можа да нанесе удар с глава. В 85-ата минута Исмаил Иса избяга зад гърба на защитата и пусна успореден на вратата пас към Родриго, който обаче бе фаулиран. Мартин Минчев реализира отсъдената от рефера дузпа.

Съставът на "Черно море": Миодраг Митрович, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Виктор Попов (90- Стефан Станчев), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Дани Кики (78-Аристоте Ндонгала), Исмаил Иса (87-Емил Янчев), Родриго Енрике. /moreto.net