Хеттрик на Кешеру даде летящ старт на Лудогорец в Лига Европа

Спорт 20.09.2019 13:20

Отборът на Лудогорец разгроми у дома ЦСКА Москва с 5:1 в двубой от група Н на Лига Европа, игран на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

Лудогорец изоставаше на почивката, но не остави шансове на съперника през втората част, реализирайки пет безответни попадения.
Българският шампион получи ранна възможност да открие резултата, но изстрелът на Джоди Лукоки уцели гредата. В 11-та руският тим поведе след статично положение, при което Никола Влашич намери в наказателното поле Игор Дивеев, който не бе пресрещнат от Стефан Банджи, а възпитаниците на Виктор Гончаренко излязоха с едни гърди напред – 0:1. Малко след това гредата отново попречи на играчите на Станислав Генчев да се разпишат, като този път удар с глава на Марселиньо бе отразен в напречния стълб от стража на московчани Игор Акинфеев.

Нападателят на домакините Клаудиу Кешеру също получи шанс да върне разградчани в двубоя, но Акинфеев отново се прояви решително. Гостите се задоволяваха с разиграване на топката, като рядко създаваха опасности пред вратата на Ренан. Въпреки това, Мануел Фернандес имаше възможност да преодолее стража на „зелените“, но не успя да го стори. Така завърши и първата част.

Второто полувреме стартира по мечтан начин за „милионерите“, които в рамките на пет минути не просто осъществиха пълен обрат в резултата, а реализираха три безответни попадения. Първо, Вандерсон възстанови статуквото след премерен шут, при който Акинфеев определено носи вина, след като топката мина под плонжа му. Гостите бяха шокирани и скоро след това вече изоставаха, като Антон Недялков намери откъсналия се в наказателното поле Лукоки, който от близка дистанция не сбърка за 2:1. Две по-късно авторът на първия гол Вандерсон, се превърна в ролята на асистент за попадението на Кешеру, дошло след великолепно воле на румънския нападател.

Лудогорец се дръпна и отстъпи инициативата на своя руски съперник, като грешка на Ренан можеше да бъде наказана, но до гол не се стигна. В 68-та минута отново Недялков намери свой съотборник в наказателното поле, а там Кешеру с безмилостния си ляв крак вкара четвърти гол за домакините. Малко след това „зелените“ стигнаха до дузпа за нарушение срещу Марселиньо. Зад топката застана Кешеру, който оформи своя хеттрик след премерен изстрел от бялата точка. До края на мача Вандерсон можеше да реализира своя втори гол в мача, но ударът му бе париран от Акинфеев.

Така, Лудогорец записа летящ старт в тазгодишното издание на груповата фаза на Лига Европа и вече има три точки в група Н. Това бе първи успех за българския шампион в групите на турнира от две кампании насам (общо девет срещи), след като за последно тимът надигра при гостуването си в Португалия Брага с 2:0. В следващия си двубой от надпреварата отборът ще гостува на Ференцварош на 3 октомври. Унгарците спечелиха точка при гостуването си на Еспаньол след 1:1 в Испания.