Лудогорец разби ЦСКА (Москва) с 5:1

Спорт 20.09.2019 10:52

Лудогорец изигра един от най-добрите си мачове в европейските турнири и разби руския гранд ЦСКА (Москва) с 5:1! Срещата на "Лудогорец Арена" в Разград бе от група "Н" на Лига Европа.

Игор Дивеев (11) даде аванс на "армейците", а през втората част "орлите" буквално разпиляха своя съперник. В 48-ата минута Вандерсон изравни, а две минути след това Джоди Лукоки даде аванс на домакините. 120 секунди по-късно Клаудиу Кешеру бе точен за 3:1, а до края на срещата румънският нападател (69,73-дузпа) оформи своя хеттрик.

Резултатът можеше да бъде още по-изразителен, след като възпитаниците на Станислав Генчев удариха и две греди през първата част.

Първата опасност бе пред вратата на гостите. Лукоки се отскубна от Магнусон и стреля по диагонал, но топката срещна гредата.

В 11-ата минута "армейците" откриха резултата. Игор Дивеев бе изпуснат от Баджи след центриране от пряк свободен удар и с глава насочи топката във вратата за 0:1.

Три минути по-късно Лудогорец удари още една греда. Центриране на Сисиньо рикошира в играч на гостите и стигна до Марселиньо, който стреля с глава, но Акинфеев успя да избие топката в напречната греда. При добавката от малък ъгъл Кешеру шутира в аут.

В 20-ата минута Акинфеев спаси опасен удар на Кешеру след добра атака отляво.

До края на първата част "орлите" имаха надмощие, но опасности пред вратата на ЦСКА нямаше.

Втората част започна вихрено за състава на Станислав Генчев. Резултатът бе изравнен още след три минути игра. Сисиньо навлезе в наказателното поле на "армейците", но бе спрян. Топката стигна до Вандерсон, който със силен удар и неумела намеса на Акинфеев вкара за 1:1.

В 50-ата минута разградчани направиха пълен обрат. Недялков разсече защитата на съперника с отличен пас в наказателното поле, където от няколко метра Джоди Лукоки засече кълбото за 2:1.

"Орлите" продължиха във вихрено темпо и две минути след това вкараха трето попадение. Вандерсон намери Кешеру пред наказателното поле, а румънецът с хубав удар от воле в левия ъгъл бе точен за 3:1.

В 57-ата минута резервата Ахметов намери добре топката от движение, но Ренан се намеси добре и спаси.

Десет минути след това стражът на ЦСКА отрази удар на Вандерсон от малък ъгъл. В 68-ата минута разградчани вкараха и четвърто попадение. Недялков проби отляво и сви топката към Кешеру в наказателното поле, който с прецизен удар направи Акинфеев безпомощен за 4:1.

Четири минути след това дойде и пето попадение във вратата на клетите "армейци". Марселиньо се озова сам срещу Акинфеев, преодоля го, а вратарят го фаулира в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Кешеру оформи своя хеттрик.

До края на двубоя не се случи нищо запомнящо се и Лудогорец постигна една от най-знаменитите си победи в Европа! /topsport.bg