Убедителна Франция не остави шансове на България

Спорт 17.09.2019 09:01

Националният отбор на България по волейбол за мъже допусна първа загуба на тазгодишното Европейско първенство, след като отстъпи на един от домакините на шампионата Франция с 0-3 гейма – в отделните части (19-25, 21-25, 14-25).

„Петлите“ започнаха по-концентрирано и уверено срещата в Монпелие и дръпнаха на бърза ръка с четири точки при 10-6, а впоследствие затвориха частта на 19 в своя полза. Във втората част картината бе идентична, като възпитаниците на Лоран Тили играеха с настроение в атака, а и сервисът вървеше безотказно. След 25-21 французите се доближиха само на гейм от крайния успех, който бе оформен след отлична трета част. В нея селекционерът на „трикольорите“ Силвано Пранди даде шанс и на Георги Петров, който дебютира за тима ни, а домакините спокойно приключиха след 25-14.

Най-резултатен за победителите бе Жулиен Линеел с 18 точки (15 от атака, 1 от блокада и 2 от сервис), а 16 добави Стефан Бойер (13 от атака, 2 от блокада и 1 от сервис). За нашите момчета Цветан Соколов записа 10 точки, всичките от атака. Така, Франция нанесе първа загуба на България на еврошампионата, като на свой ред продължи без поражение след четири успеха от четири мача.

Нашите волейболисти остават с шансове за второто място в група А, ако победят в утрешния ден Италия в своя последен мач преди елиминациите. За Франция също остана сблъсък със „Скуадра адзура“, който вероятно ще реши и победителя в групата. Утре България излиза срещу Италия от 20:30 часа, докато Франция почива.