Вълчев: На учителите се уповава надеждата за добро бъдеще
България 16.09.2019 19:20
Ние вярваме в образованието, че чрез него можем да живеем по-добре. Днес има много неща, които ни разделят, но това, което ни обединява, е да дадем бъдеще на нашите деца. Това заяви образователният министър Красимир Вълчев при тържественото откриване на началото на учебната година в 112 ОУ "Стоян Заимов" и Първа английска езикова гимназия в София.
С издигането на българския трибагреник в изпълнение на Химна на България, с много настроение, усмивки и цветни балони бе открита новата учебна година.
Вълчев поздрави всички учители, родители и децата за първия учебен ден и им пожела здраве и сили, защото на учителите се уповават надеждите за по-добро бъдеще на децата ни.
Той пожела на всички ученици да се чувстват щастливи в училище, но и да учат, за да се чувстват щастливи през целия си живот.
Днес е денят с най-много цветя, усмивки и положително настроение, вяра в образованието и бъдещето, каза Вълчев.
Вълчев призова родителите да подкрепят децата да уважат учителите, които да направят подрастващите знаещи и можещи.
От своя страна столичният кмет Йорданка Фандъкова изтъкна, че е щастлива да бъде отново сред учениците. За втора година посрещаме първия учебен ден с нова сграда, защото инвестициите в образованието е за бъдещето на нашите деца, каза столичната кметица.
Първият учебен ден е празник, защото е начало на пътя към знанието за всеки един от нас. Начало на развитието, израстването, усилията и вдъхновението, обърна се Фандъкова към ученици.
Учителите имат трудната задача да намеря пътя към всяко дете, да им дадат знанията по различните предмети, но и да ги научат да отличават доброто и истината, да ценят себе си, да уважат другите, да бъдат по-добри, успешни, можещи и знаещи, подчерта Фандъкова. Според нея това става трудно, но се постига с много търпение, професионализъм, любов и подкрепа от страна на родителите. По думите й истинската промяна става вътре в самите деца, нека им помогнем за това.
"Скъпи родители, всяко едно дете е различно в своите способности, умения и интереси. Помогнете им да бъдат самостоятелни, да изграждат приятелства и да застават зад добри каузи и да растат щастливи, защото успешният човек е преди всичко личност и лидер, който иска да промени света около себе си и знае как", акцентира Фандъкова.
Тя пожела много здраве, забавления и успешна учебна година. /news.bg
С издигането на българския трибагреник в изпълнение на Химна на България, с много настроение, усмивки и цветни балони бе открита новата учебна година.
Вълчев поздрави всички учители, родители и децата за първия учебен ден и им пожела здраве и сили, защото на учителите се уповават надеждите за по-добро бъдеще на децата ни.
Той пожела на всички ученици да се чувстват щастливи в училище, но и да учат, за да се чувстват щастливи през целия си живот.
Днес е денят с най-много цветя, усмивки и положително настроение, вяра в образованието и бъдещето, каза Вълчев.
Вълчев призова родителите да подкрепят децата да уважат учителите, които да направят подрастващите знаещи и можещи.
От своя страна столичният кмет Йорданка Фандъкова изтъкна, че е щастлива да бъде отново сред учениците. За втора година посрещаме първия учебен ден с нова сграда, защото инвестициите в образованието е за бъдещето на нашите деца, каза столичната кметица.
Първият учебен ден е празник, защото е начало на пътя към знанието за всеки един от нас. Начало на развитието, израстването, усилията и вдъхновението, обърна се Фандъкова към ученици.
Учителите имат трудната задача да намеря пътя към всяко дете, да им дадат знанията по различните предмети, но и да ги научат да отличават доброто и истината, да ценят себе си, да уважат другите, да бъдат по-добри, успешни, можещи и знаещи, подчерта Фандъкова. Според нея това става трудно, но се постига с много търпение, професионализъм, любов и подкрепа от страна на родителите. По думите й истинската промяна става вътре в самите деца, нека им помогнем за това.
"Скъпи родители, всяко едно дете е различно в своите способности, умения и интереси. Помогнете им да бъдат самостоятелни, да изграждат приятелства и да застават зад добри каузи и да растат щастливи, защото успешният човек е преди всичко личност и лидер, който иска да промени света около себе си и знае как", акцентира Фандъкова.
Тя пожела много здраве, забавления и успешна учебна година. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула
- 19:17 Русия разполага с най-мощната противоракетна система в света - A-235 защитава Москва
- 19:09 В САЩ произведоха възпоменателни монети с надпис „Свобода“ и „Вярваме в Бог"
- 19:02 Откриха гробници, които може да са предшественици на пирамидите в Египет
- 18:55 Грушко: НАТО реално се готви за война с Русия до 2030 г.