Още снимки:
test

Италия грабна бронза след класика над Полша

09.09.2019 09.55

Отборът на Италия надигра Полша с 3-0 гейма в мач, игран в Анкара, за бронзовите медали на Европейското по волейбол за жени – в отделните части (25-23, 25-20, 26-24).

Италианките, европейски шампионки от 2007 и 2009, спечелиха оспорвания първи гейм, а във втората част имаха надмощие, за да поведат с 2-0 и да се приближат на гейм от медалите. Полякините, обаче, показаха отпор и бяха на точка от намаляване на пасива си, но след три поредни в полза на възпитаничките на Давиде Мацанти, „Скуадра адзура“ се поздрави с бронза.

Най-резултатна за победителките стана Паола Огечи Егону с 23 точки (16 атака, шест блокади и един ас), а Индре Сорокайте добави 12 пункта. За Полша Малвина Смаржек-Годек завърши с 15, но те се оказаха крайно недостатъчни за момичетата на Яцек Навроцки. По-късно предстои и финалът в надпреварата между действащия световен и европейски шампион Сърбия и един от домакините Турция. /БГНЕС