Иванчева ще се бори за кмет на София от домашния арест
България 06.09.2019 16:43
Трета жена се впуска в битката за София. Съдът пуска осъдената на първа инстанция на 20 г. лишаване от свобода за получаване на подкуп в особено големи размери бивша кметица на район "Младост" - Десислава Иванчева.
Тя ще може да излиза за по няколко часа на ден, за да събира подписи за участие в кметския вот. За това се похвали в профила си в социалната мрежа самата арестантка.
Така Иванчева влиза в пряка конкуренция с Мая Манолова, която се превърна в защитничка на нейните права и се възмущаваше от условията в килията й.
Заедно с нея в местните избори ще участва и заместничката й с присъда - Биляна Петрова, която също има разрешение да излиза на свобода за събиране на подписи. И двете се намират под домашен арест. Биляна Петрова пък ще се кандидатира за районен кмет на "Младост".
Зад двете "непослушни", които анонсираха и такава политическа формация със същото наименование, застава Християндемократическата партия. "Да продължим започнатото в Младост за цяла София!", е девизът на двете дами с присъди, които бяха зрелищно закопчани в центъра на София с банкноти за рушвет.
"В събирането на подписи се включват и нашите Непослушни приятели от Пловдив и Варна", пише във Фейсбук Иванчева. Тя анонсира, че Непослушните ще се борят за кметското място и в други градове.
Десислава Иванчева участва от ареста и в европейските избори, като събра 1,2% от гласовете в опита си да стане евродепутат. /dariknews.bg
Тя ще може да излиза за по няколко часа на ден, за да събира подписи за участие в кметския вот. За това се похвали в профила си в социалната мрежа самата арестантка.
Така Иванчева влиза в пряка конкуренция с Мая Манолова, която се превърна в защитничка на нейните права и се възмущаваше от условията в килията й.
Заедно с нея в местните избори ще участва и заместничката й с присъда - Биляна Петрова, която също има разрешение да излиза на свобода за събиране на подписи. И двете се намират под домашен арест. Биляна Петрова пък ще се кандидатира за районен кмет на "Младост".
Зад двете "непослушни", които анонсираха и такава политическа формация със същото наименование, застава Християндемократическата партия. "Да продължим започнатото в Младост за цяла София!", е девизът на двете дами с присъди, които бяха зрелищно закопчани в центъра на София с банкноти за рушвет.
"В събирането на подписи се включват и нашите Непослушни приятели от Пловдив и Варна", пише във Фейсбук Иванчева. Тя анонсира, че Непослушните ще се борят за кметското място и в други градове.
Десислава Иванчева участва от ареста и в европейските избори, като събра 1,2% от гласовете в опита си да стане евродепутат. /dariknews.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа