Кметът на Варна се срещна с посланика на Индонезия у нас
Варна<+> 28.08.2019 17:11
Кметът на Варна Иван Портних се срещна днес с Н. Пр. г-жа Сри Астари Расджид, посланик на Индонезия в България, Македония и Албания, която бе придружена от почетния консул на Индонезия в морската столица Красимир Симов.
По време на разговорите кметът припомни, че Варна е побратимен град със Сурабая, което е отлична основа за по-активно развитие на двустранните контакти. Той представи най-важните проекти в морската столица, като подчерта, че образованието и културата са важни приоритети за местната власт. Иван Портних приветства активното участие на Индонезия в събития от културния календар на града, включително в Международния филмов фестивал "Любовта е лудост", който се провежда в момента.
Н. Пр. Сри Астари Расджид от своя страна сподели, че се радва да бъде отново във Варна и е доволна от контактите с местната академична общност. "Нашето правителство задълбочава отношенията с Министерството на образованието в България, затова съм щастлива, че обсъждаме варианти за обмен на лектори и студенти и от варненски университети", заяви тя. Посланик Расджид допълни, че след 2 седмици предстои провеждане на бизнесфорум в София, по време на който се подготвя подписване на меморандум за сътрудничество между българската и индонезийската търговски камари. "По време на този форум със сигурност ще спомена добрите отношенията с град Варна и възможностите за развитието им", допълни тя.
По време на разговорите кметът припомни, че Варна е побратимен град със Сурабая, което е отлична основа за по-активно развитие на двустранните контакти. Той представи най-важните проекти в морската столица, като подчерта, че образованието и културата са важни приоритети за местната власт. Иван Портних приветства активното участие на Индонезия в събития от културния календар на града, включително в Международния филмов фестивал "Любовта е лудост", който се провежда в момента.
Н. Пр. Сри Астари Расджид от своя страна сподели, че се радва да бъде отново във Варна и е доволна от контактите с местната академична общност. "Нашето правителство задълбочава отношенията с Министерството на образованието в България, затова съм щастлива, че обсъждаме варианти за обмен на лектори и студенти и от варненски университети", заяви тя. Посланик Расджид допълни, че след 2 седмици предстои провеждане на бизнесфорум в София, по време на който се подготвя подписване на меморандум за сътрудничество между българската и индонезийската търговски камари. "По време на този форум със сигурност ще спомена добрите отношенията с град Варна и възможностите за развитието им", допълни тя.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:19 Д-р Янко Станев: Да спрем с безразборното харчене, преди да е приет бюджета на Община Варна!
- 15:15 МТС: Забелязаните мазутни петна по крайбрежието не са от пресен нефтен разлив в Черно море
- 15:07 ЕС окончателно утвърди търговската сделка със САЩ за митата
- 14:59 Илияна Йотова: Достойните хора са тихи, но успехите им говорят шумно за тях
- 14:52 МРРБ: Приоритет на ПБ е развитието инфраструктурата чрез публично-частни партньорства и концесии
- 14:45 Шофьорът на тира, причинил катастрофата с три жертви вчера, е с 20 нарушения
- 14:37 Израел се изтегля от част от буферната зона в Южен Ливан
- 14:29 Към момента няма данни за пострадали българи след земетресенията във Венецуела