Стефан Аладжов: Който удари в дербито, удря два пъти
Спорт 26.08.2019 14:41
Стефан Аладжов заяви, че в момента за Левски е важно да трупа точки, а не толкова как играе. Ето какво още каза специалистът пред "Тема: Спорт" преди дербито с ЦСКА:
"Хубаво е, че Левски спечели, макар и да го стори доста трудно. Все пак Локомотив (Пловдив) е добър отбор и го показа с игрите си от началото на сезона. Наред с всичко това е първият по-сериозен тим, който бива победен. На "сините" им вървят трудно нещата, дори на "Герена". Явно минаха годините, когато в домакинствата се биеше с голяма разлика. Рано е да се правят оценки на новите. Радвам се, че холандецът Робърта бележи в почти всеки мач, в който е на терена.
Към този момент най-важни за Левски са точките. Успехът над Локомотив може да се окаже стратегически. Ако сините искат да се борят за нещо сериозно този сезон, то не бива да пропиляват точки с лека ръка. За тях са важни резултатите. Защото за играта е рано - Левски падна от Берое, а старозагорци бяха бити от Царско село... Друго щеше да е да имат в актива си още три пункта, но те бяха изпуснати на "Герена".
Сега предстои изключително важен сблъсък с ЦСКА. Това са дерби мачове от време оно. Задължително е да бъде взето, минимумът е да не бъде загубено. Който удари в дербито, удря два пъти, защото хем си вдига самочувствието, хем сваля това на съперника. Отделно от това с успех Левски ще дръпне на противника. След този двубой ще има пауза в първенството и Петър Хубчев ще има време да поработи с отбора.
Плюс за Левски е, че Тиам ще се върне за ЦСКА. Това е играч, от когото зависят много неща в центъра, а и помага в отбрана. Лошото е, че в защита отборът не е добре окомплектован и при контузии или наказания ще стане тежко. Причината за това е, че селекцията закъсня...", каза Аладжов. /topsport.bg
"Хубаво е, че Левски спечели, макар и да го стори доста трудно. Все пак Локомотив (Пловдив) е добър отбор и го показа с игрите си от началото на сезона. Наред с всичко това е първият по-сериозен тим, който бива победен. На "сините" им вървят трудно нещата, дори на "Герена". Явно минаха годините, когато в домакинствата се биеше с голяма разлика. Рано е да се правят оценки на новите. Радвам се, че холандецът Робърта бележи в почти всеки мач, в който е на терена.
Към този момент най-важни за Левски са точките. Успехът над Локомотив може да се окаже стратегически. Ако сините искат да се борят за нещо сериозно този сезон, то не бива да пропиляват точки с лека ръка. За тях са важни резултатите. Защото за играта е рано - Левски падна от Берое, а старозагорци бяха бити от Царско село... Друго щеше да е да имат в актива си още три пункта, но те бяха изпуснати на "Герена".
Сега предстои изключително важен сблъсък с ЦСКА. Това са дерби мачове от време оно. Задължително е да бъде взето, минимумът е да не бъде загубено. Който удари в дербито, удря два пъти, защото хем си вдига самочувствието, хем сваля това на съперника. Отделно от това с успех Левски ще дръпне на противника. След този двубой ще има пауза в първенството и Петър Хубчев ще има време да поработи с отбора.
Плюс за Левски е, че Тиам ще се върне за ЦСКА. Това е играч, от когото зависят много неща в центъра, а и помага в отбрана. Лошото е, че в защита отборът не е добре окомплектован и при контузии или наказания ще стане тежко. Причината за това е, че селекцията закъсня...", каза Аладжов. /topsport.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:53 Хороскоп за сряда, 24 юни 2026 г.
- 19:34 Норвежките фенове превзеха „Таймс Скуеър“ в Ню Йорк с грандиозно „викингско гребане“ (ВИДЕО)
- 19:27 Австралийски глашатай постави световен рекорд за най-силен вик - 122,4 децибела (видео)
- 19:20 ООН: Над 200 000 деца са убити в Газа, Израел умишлено ги нападал. Това е геноцид
- 19:13 Ерген и мома ще търсят любовта в новия сезон на едноименното предаване
- 19:06 Меган Маркъл и принц Хари под финансов натиск заради високите си разходи
- 18:59 Мощно торнадо удари Русия
- 18:51 Спряха обществената поръчка за проектирането на Националната детска болница